granat owoc

0

Walczysz z otyłością? Ostatnio przytyło Ci się? Nie możesz schudnąć? A tłuszcz się odkłada i odkłada… Nie ma co zwlekać! Znamy już skuteczną metodę na pozbycie się tłuszczu. Odsysanie tłuszczu? Nie! To przeżytek! Spróbuj kawitacji ultradźwiękowej. Nie wierzysz, że taki zabieg może Ci pomóc? Przekonaj się sama!

nadwaga

Problem z otyłością dotyczy nie tylko kobiet

Fotografia w tym materiale zgodnie z licencją CC BY 2.0 | Fotograf: HeavyWeightGeek

Jak rozpocząć walkę z otyłością i nadwagą?

Zapobieganie i zwalczanie otyłości w dużej mierze zależy od diety. Niejednokrotnie musimy zmienić nasze nawyki żywieniowe. Produkty, które spożywamy powinny dostarczać nam odpowiedniej energii ze składników odżywczych, byśmy osiągnęli bilans energetyczny. Pierwszy i najważniejszy krok do osiągnięcia tego bilansu jest określenie zapotrzebowania naszego organizmu na kalorie. Jest to tzw. podstawa przemiany materii. Ta metoda odnosi się do przeciętnego człowieka, który prowadzi siedzący tryb życia. Zasada wyliczania kalorii jest prosta – na każdy kilogram naszego ciała przypada 20 kcal.

Tym samym jeśli ważysz 50 kg to Twój organizm potrzebuje dziennie 1500 kcal. Jeżeli uprawiasz sport, to należy wtedy doliczać dodatkowe 6 kcal, czyli przy wadze 50 kg Twój organizm potrzebuje dodatkowych 300 kcal, co daje nam 1800 kcal dziennie. Jednak pamiętaj – otyłość to choroba, więc koniecznie przed rozpoczęciem kuracji odchudzającej skonsultuj się z lekarzem. Jest ona niezbędna ze względu na wykluczenie powikłań, ale też uświadomieniu co nam zagraża przy nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, np. nadciśnienie tętnicze, podwyższony cholesterol, cukrzyca.

Istotną częścią odchudzania jest prowadzenie dziennika żywieniowego. Często nie pamiętamy niektórych posiłków czy przekąsek. Brak kontroli powoduje nadkonsumpcję żywności, zbyt częste posiłki, spożywanie nieprawidłowych przekąsek, napojów i słodzonych soków.

Taki dzienniczek pomaga zidentyfikować i wyeliminować przeoczone, dodatkowe źródła kalorii w diecie. Przy próbie zapamiętania wszystkich produktów, które spożywamy w ciągu dnia, często pomijamy płyny, które również zawierają kalorie, np.: słodkie napoje, soki, nektary, słodzona kawa i herbata czy alkohol.

Zabiegi usuwające tkankę tłuszczową

Co zrobić, jeśli dieta i ćwiczenia nie przynoszą zamierzonych efektów? Najprościej jest umówić się na zabieg, który pomoże nam pozbyć się nadmiernej ilości tłuszczu. Obecnie na rynku jest mnóstwo zabiegów odchudzających. Oczywiście najpopularniejsza i najbardziej znana jest liposukcja – odsysanie tłuszczu, która jest zabiegiem chirurgicznym. Jednak są też dostępne nieinwazyjne metody usuwania tkanki tłuszczowej.

Do tego typu zabiegów należą m.in.:

  • lipoliza laserowa;
  • lipoliza iniekcyjna;
  • kriolipoliza;
  • cavilipoliza;
  • metody ultradźwiękowe – Ultracontour, Ultrashape, Ultrasonic Liposuction.

Więcej o zabiegach odchudzających i nie tylko dowiesz się ze strony internetowej www.esteticmed.pl

Czym jest kawitacja ultradźwiękowa?

Do jednej z metod ultradźwiękowych należy zabieg Med Contour Medical. Polega on na kawitacji ultradźwiękowej, która jest wywoływana przez emitowane fale ultradźwiękowe. Fale emitowane przez głowicę urządzenia działają bezpośrednio na komórki tłuszczowe, które są zlokalizowane w tkance podskórnej. W trakcie zabiegu Med Contour Medical wytwarzają się mikropęcherzyki, które rozrywają błony adipocytów – komórek tkanki podskórnej.

Z tych komórek uwolnia się tłuszcz, który w sposób samoistny zostaje wydalany z naszego organizmu.

Zabieg jest dedykowany osobom, które:

  • mimo ćwiczeń i diety nie mogą zrzucić zbędnych kilogramów;
  • zmagają się z cellulitem;
  • chcą powrócić do prawidłowej wagi po ciąży;
  • mają lokalną otyłość.

Jest to nieinwazyjny, bezbolesny zabieg. Jedynie tuż po może wystąpić lekkie zaczerwienienie skóry, jednak znika ono chwilę później. Ponadto efekty często są już widoczne po pierwszej sesji. Zatem jeśli chcesz usunąć nadmiar tłuszczu, szczególnie ud, pośladków, brzucha i talii – nie zwlekaj, zapisz się już dziś! Zabieg Med Contour Medical możesz wykonać w klinice medycyny estetycznej Esteticmed w Częstochowie oraz Bydgoszczy. Więcej o kawitacji ultradźwiękowej możesz przeczytać tutaj.

Skomentuj ten materiał