granat owoc

1

Wydawać by się mogło, że nie ma nic lepszego na pierwszy posiłek jak musli z jogurtem owocowym. Okazuje się jednak, że o wiele korzystniejsze działania na sylwetkę ma zwykły serek wiejski.

To taki delikatnie przetworzony twarożek o ziarnistej konsystencji produkowany z krowiego mleka. W zależności od producenta może mieć łagodny lub lekko kwaskowaty smak.

zdjęcie unsplash.com zgodnie z licencją licencjonodawcy

W zależności od producenta, można kupić zarówno serki o łagodnym naturalnym smaku, jak i wzbogacony dodatkami takimi jak miód, czy szczypiorek. Najczęściej występuje on w wersji normalnej oraz light, która zawiera o 40 procent mniej tłuszczu.

Białkowy przysmak na śniadanie

Serek wiejski to doskonały dodatek do śniadania, lunchu, podwieczorek lub kolację. Ten nisko przetworzony twarożek jest bogatym źródłem wapnia, białka oraz potrzebnych aminokwasów. Ponadto zawarty tłuszcz pozwala na odpowiednie przyswojenie rozpuszczalnych w tłuszczach witamin.

Najlepiej wybierać produkty nie zawierające substancji smakowych, lepiej samemu dodać do serka szczypiorek, zioła lub miód. Dzięki temu ma się kontrolę nad kaloriami oraz jakością spożywanego posiłku.

1 komentarz

  1. agnieszka1988 pisze:

    Tego się nie spodziewałem, że serek wiejski może być taki dobry w codziennej diecie :). Do tej pory używałem zazwyczaj maślanki lub naturalnego jogurtu. Będę jednak musiał się wypróbować go na sobie. Może faktycznie to dobra alternatywa dla musli z jogurtem, bo ostatnio próbuje zredukować masę i coś mi nie idzie, może to wszystko jest kwestią złej diety.

Skomentuj ten materiał