granat owoc

0

Siłownia to miejsce kojarzące się przez lata z wieloma stereotypami. Najczęściej nie do końca pozytywnymi. Współcześnie jednak bywa odczarowywane i coraz większa liczba osób, co wato zaznaczyć w różnym wieku, korzysta z siłowni i widzi zalety tej formy aktywności. Dlaczego warto chodzić na siłownię?

trening na siłowni

Flickr.com CC 2.0 Gregor

Jednym z najpopularniejszych stereotypów dotyczących siłowni, jako miejsca i sposobu ćwiczeń, jest to, że ćwiczący w tym miejscu są osobami niezwykle wysportowanymi, silnymi, przychodzącymi na siłownię, by rozbudować swoje ciało pozbawione grama tłuszczu. Nic bardziej mylnego! Coraz częściej na siłowniach możemy spotkać osoby początkujące, stawiające swoje pierwsze kroki w aktywnym świecie fitnessu i sportu. Osoby z nadwagą także przekonują się do tego typu ćwiczeń, ponieważ, pod okiem wyspecjalizowanego trenera, przynoszą widoczne rezultaty. Siłownia Poznań udostępnia swoim klientom szereg nowoczesnych maszyn i przyrządów, z których można korzystać przebywając na siłowni, profesjonalne doradztwo instruktorów i przygotowane plany treningowe.

Trening na siłowni ma wiele zalet, a najważniejsze z nich, a zarazem będące najczęstszymi celami osób trenujących są: zbudowanie masy mięśniowej, redukcja tkanki tłuszczowej, poprawa ogólnego kondycji organizmu, wzmocnienie mięśni czy wymodelowanie sylwetki. Jak można łatwo zauważyć, siłownia jest miejscem dla każdego – kobiet i mężczyzn w każdym wieku, osób otyłych czy tych zbyt szczupłych. Jest tez dobrym miejscem do poprawy swojej ogólnej kondycji fizycznej, przychodzą tu osoby chcące zadbać o swoje zdrowie, świetne samopoczucie. Siłownia to miejsce także dla osób po kontuzjach urazach – przywracanie do pełnej sprawności odbywa się właśnie poprzez trening siłowy – jednak odpowiednio przygotowany i nadzorowany przez wykwalifikowanego trenera.

Kształtowanie naszego życia w duchu zdrowia i aktywności fizycznej z pewnością wiąże się z odpowiednia dietą. Sama dieta jednak to zbyt mało. Stąd siłownia Poznań wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osobom „fit” i proponując dołączyć do swojej diety także ćwiczenia. Regularne pozbywanie się tkanki tłuszczowej na siłowni nie wiążę się, jak w przypadku samej diety, z otrzymaniem wspanialej pamiątki w postaci mało elastycznej i wiotkiej skóry, siłownia zamienia tkankę tłuszczowa w mięśnie, przez co ciało nabiera jędrności i blasku, przy czym nie wymaga morderczych wielogodzinnych treningów- najważniejsza jest regularność ćwiczeń.

Siłownia to miejsce, w którym wzbogacamy i trenujemy nie tylko nasze ciało, ale i umysł.

Żyjąc w niesamowitym pędzie dnia codziennego, w natłoku obowiązków i zadań do wykonania coraz więcej ludzi boryka się ze stresem i zmęczeniem psychicznym. Siłownia to miejsce dla odpoczynku i zregenerowania naszej psychiki. To właśnie tutaj możemy rozładować wszelkie złe emocje, pozbyć się całego napięcia, które spina nasze ciało i męczy duszę. Aktywność fizyczna niezwykle dobrze wpływa na zwiększenie kreatywności i dotlenienie mózgu. Uparte dążenie do wyznaczonego celu treningu ćwiczy kształtuje charakter i dodaje pewności siebie.

Siłownia Poznań to miejsce gdzie spotkamy profesjonalistów, trenerów i instruktorów, którzy z ogromną chęcią pomogą wszystkim tym, którzy potrzebują pomocy, zwłaszcza początkującym. Warto skorzystać z ich rad, sugestii, by od pierwszych treningów ćwiczyć świadomie i w prawidłowy sposób, przez to unikając kontuzji.

Zapraszamy na www.niku.pl

Skomentuj ten materiał