granat owoc

0

Pożywienie to temat długi niczym niejedna rzeka i można go zgłębiać praktycznie całymi dniami. Istnieje bardzo wiele różnych rzeczy, które człowiek spożywa – jedni uznają niektóre potrawy za normalne, zaś inni brzydzą się na samą myśl o jej zjedzeniu.

Ronzo

Ronzo: fotografia, materiały producenta

Weźmy na przykład takie świerszcze, które będą głównym bohaterem nieniejszego artykułu. Pewien łódzki student stwierdził, że te owady są doskonałym przysmakiem i rozkręcił z ich pomocą całkiem ciekawy biznes.

Jacek Janicki ma 26 lat, mieszka w Łodzi i jest absolwentem ekonomii. Jego przedsiębiorczość rozpoczęła się wtedy, kiedy usłyszał informację o tym, że niektóre owady stanowią źródło dobrze przyswajalnego białka. Wpadł na pomysł, aby wykorzystać tą wiedzę w produkcji specjalnych odżywek dla sportowców. Po kilku miesiącach pracy opracował specjalną recepturę na odżywcze batony ze świerszczy – brzmi interesująco, prawda? Sam autor produktu jest z niego bardzo dumny i zachwala jego zalety. Wspomniane batony są bogate w składniki odżywcze, białko, żelazo oraz kwasy Omega 3 i 6. Dodatkowym atutem jest z pewnością fakt, iż wspomniane substancje pochodzą tylko i wyłącznie z naturalnych składników, więc nie ma mowy absolutnie o żadnych konserwantach.

Jeżeli chodzi o kwestie techniczne, to do produkcji jednego batona wykorzystuje się około 40 dorosłych świerszczy. Dlaczego akurat Jacek wybrał te owady? Twierdzi, że najlepiej wyglądały, więc zdecydował się użyć właśnie świerszczy. Dietetycy przyznają, że świerszcze są bardzo dobrym źródłem białka, a co ciekawe – stanowią bardzo ciekawe urozmaicenie i uzupełnienie diety. To żadna nowość, gdyż te owady są już spożywane praktycznie na całym świecie.

Biznes prosperuje całkiem dobrze, a baton o nazwie „Ronzo” sprzedaje się świetnie. Pierwsze opinie zbierał oczywiście wśród znajomych i przyjaciół, którzy z początku wzbraniali się przed takimi przysmakami. Jednak z czasem ciekawość zwyciężyła i okazało się, że produkt Jacka jest całkiem niezły. Aktualnie twórca świerszczowego batona ma bardzo dużo zamówień z zachodnich krajów Europy, takich jak Austria czy Anglia.

Skomentuj ten materiał