granat owoc

0
Jaka karma dla psa z alergią skórną

Wybór odpowiedniej karmy dla naszego czworonoga, kiedy ten zmaga się z alergią skórną może być niemałym wyzwaniem. Wiadomo, że każdy właściciel czworonoga chce dla niego jak najlepiej, zatem z przyjemnością przedstawimy Ci garść ważnych informacji, które z pewnością przydadzą Ci się w takim przypadku. Zainteresowany? W takim razie czytaj dalej!

Czym karmić psa z alergią skórną?

Być może Cię to zaskoczy, a być może doskonale o tym wiesz, że psy, tak samo jak ludzie, miewają różnego rodzaju alergie, również te skórne. To przykra przypadłość, która z pewnością przysparza wielu problemów naszym czworonogom, zwłaszcza wtedy, kiedy nie jesteśmy świadomi zaistniałego problemu i nie staramy się mu jakoś zaradzić. Nie wszyscy właściciele psiaków otaczają je też odpowiednią opieką i troską. Wszystko to może w znaczny sposób obniżyć komfort życia psa. Na całe szczęście, skoro czytasz ten post, to nie jest Ci obojętny los Twojego pupila – przyjmij zatem garść rad, które warto zastosować, kiedy Twój czworonożny przyjaciel zmaga się z alergią skórną!

Po zjedzeniu niektórych składników, które są obecne w karmie Twojego psiaka, może dojść u niego do reakcji alergicznej. Niestety – tak samo dzieje się w przypadku ludzi. To, co należy zrobić w takim przypadku, to zmienić obecną karmę, na karmę antyalergiczną, która nie spowoduje stanów zapalnych, czy innych wykwitów na skórze Twojego małego przyjaciela. Nawet najlepszej klasy karma, która odznacza się wysoka jakością i doborem składników z najwyższej półki, nie musi wcale zagwarantować Ci, że nie spowoduje alergii u psa. Jeżeli widzisz więc, że po posiłku Twój pupil mocno się drapie, a w wyniku tego na jego skórze pojawiają się nawet rany – to nieodzowny znak, że koniecznie musisz zmienić jego dotychczasową karmę, na karmę stworzoną ze składników antyalergicznych. Taka sucha karma z odpowiednio dobranych składników będzie w stanie znacząco poprawić komfort życia oraz zdrowie Twojego pupila.

Jaka karma dla psa z alergią pokarmową?

Być może zauważyłeś u swojego psa nasilający się świąd, rany, wypadającą sierść, czy problemy z żołądkiem? To wszystko może wskazywać na alergię pokarmową. W takim przypadku warto wybrać się do weterynarza, aby ten potwierdził nasze podejrzenia i postawił diagnozę. Zapewne będziesz musiał wprowadzić u swojego psa dietę, z której wykluczone zostaną składniki powodujące jego problemy zdrowotne. Nie martw się na zapas, ponieważ nie jest to nic szczególnie trudnego. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele wariantów karm, które przeznaczone są właśnie dla pupili z tego typu problemami. Posiadają one niewiele składników, które w dodatku mają niski potencjał alergenny. Możesz być przekonany, że dzięki temu komfort życia Twojego psa, ale również Twój, nieprawdopodobnie wzrosną. Tak więc skoro już wiesz co robić, to pozostaje tylko rozejrzeć się za odpowiednią karmą!

Skomentuj ten materiał