granat owoc

0

Dokładne wyczyszczenie zębów musi składać się z kilku etapów. Po zakończeniu szczotkowania dobrze jest sięgnąć po płyn do płukania ust.

Pierwszym etapem czyszczenia zębów jest czyszczenie przestrzeni międzyzębowych. W tej kwestii najlepiej sprawdzą się nici dentystyczneNastępnym etapem będzie szczotkowanie przy pomocy pasty do zębów i szczoteczki. Musimy także dokładnie oczyścić język przy pomocy skrobaczki. Jak wspomniano powyżej, po zakończonym myciu zębów najlepiej wypłukać jamę ustną specjalnym płynem.

usta

Flickr.com CC 2.0 Jeanny

Jak prawidłowo używać nici dentystycznej ?

Przed dokładnym szczotkowaniem zalecane jest wyczyszczenie przestrzeni między zębami za pomocą nici dentystycznej. Należy uciąć odpowiednio długi kawałek nici i owinąć jego końcami palce wskazujące obu rąk. Następnie wsuwamy nic pomiędzy zęby i delikatnie poruszamy nią na boki. Nitkowanie powinniśmy wykonywać około minuty.

Właściwe techniki szczotkowania zębów

Dentyści zgodnie twierdzą, że mycie zębów powinno rozpoczynać się od zewnętrznej części zębów, przy zaciśniętych szczękach. Następnie musimy je rozchylić, aby noc przejść do czyszczenia wewnętrznej części uzębienia. Na sam koniec należy wyszczotkować zęby wzdłuż linii zębów.

Wyróżniamy dwie główne techniki szczotkowania zębów : 

  • wymiatającą – należy ustawić główkę naszej szczoteczki pod kątem 45 stopni i wykonywać nią niewielkie ruchy okrężne, a następnie tak zwane ruchy wymiatające od góry do dołu i odwrotnie.
  • okrężną – należy ustawić główkę naszej szczoteczki w sposób prostopadły do wyczyszczonej linii zębów. Podczas szczotkowania należy wykonywać okrężne i delikatne ruchy.

Jak wyczyścić język ? 

Język można wyczyścić na kilka sposobów. Jednym z nich jest użycie do tego celu drugiej strony szczoteczki, która będzie wyposażona w specjalne wybrzuszenia. Drugim narzędziem, które może być w tym wypadku używane jest specjalna skrobaczka. Dzięki wyczyszczeniu języka mamy szansę pozbyć się sporej ilości bakterii z jamy ustnej. Tym samym nie narażamy się na choroby związane z uzębieniem, jak również te dotyczące całego organizmu.

Podsumowując powyższy artykuł warto zaznaczyć, że właściwe mycie zębów nie jest wcale takie trudne. Jego właściwe wykonanie zapobiegnie chorobom uzębienia i całego organizmu.

Skomentuj ten materiał