granat owoc

3

Jeszcze do niedawna picie w wody było czymś niezwykłym. Najczęściej sięgano po kompot, sok lub herbatę. Wiele osób nadal częściej sięga w czasie pragnienia po colę czy oranżadę, które nie są zbyt zdrowe dla organizmu.

woda mineralna

Zamień słodkie napoje na naturalną wodę niegazowaną

Woda mineralna mimo że nie ma tak wielu walorów smakowych jak inne napoje jest od nich zdrowsza. Dostarcza bowiem do organizmu niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania marko i mikroelementów. W zależności od źródła wydobywania jest ona bogata w wapń, magnez, a często także w żelazo.

Popularne soki według deklaracji producentów są wytwarzane w oparciu o wodę źródlaną. Jednak nie mają w swoim składzie tak wielu zdrowych składników jak właśnie woda. Dodatkowo dodawany jest do nich cukier oraz konserwanty, które nie wpływają korzystnie na organizm.

Woda mineralna korzystna dla zdrowia

Podobnie jest w przypadku napojów izotonicznych. Co prawda zawierają one duże ilości substancji uzupełniających w organizmie poziom wody i elektrolitów. Jednakże są one zalecane do picia po wysiłku gdyż przy codziennym spożywaniu mogą wpłynąć negatywnie na organizm. Zawierają też dużo substancji konserwujących, więc nie wpływają najlepiej na samopoczucie.

Tak samo zdrowe jak woda mineralna są świeżo wyciskane soki owocowe lub warzywne. Mają one tylko witamin i minerałów co produkty z których są wytwarzane. Jednakże dostarczają też do organizmu kalorię, więc spożywane w zbyt dużych ilościach mogą wpłynąć na wzrost wagi. Poza tym trudno jest spożyć dziennie 2-3 litrów soków.

Widać, że w konkursie na najzdrowszy napój prym wiedzie woda mineralna. Dzięki temu, że nie zawiera cukru nie dostarcza do organizmu dodatkowych kalorii. Zawiera mikro i makroelementy, które są niezbędne do zachowania zdrowia. Ponadto nie zawiera konserwantów, ani innych składników, które nie są wskazane do spożywania w nadmiarze. Dodając do niej liść mięty lub sok cytrynowy można zyskać dodatkowe walory smakowe oraz doskonałe orzeźwienie.

3 komentarze

  1. Paula87 pisze:

    Tak przyzwyczaiłam się do napojów, że trudno mi jest przerzucić się ostatecznie na wodę mineralną.

  2. liketobe pisze:

    Ja nie wyobrażam sobie gasić pragnienia czymś innym niż woda… obowiązkowo 2l dziennie :)

  3. Dieta moja pasja. pisze:

    Bez wody nie ma nic…..nie ma życie, zdrowia ani odchudzania, to podstawa. Ja dodaję do wody mineralnej sok z cytryny, odrobinę czerwonego pieprzu. Taka woda z dodatkiem na dłużej zatrzymuje się w organizmie niż czysta.

Skomentuj ten materiał