granat owoc

0

Zmieniająca się świadomość Polaków w kwestii zdrowego trybu życia i korzyści jakie płyną z nowych nawyków – zarówno żywieniowych jak i sportowych, sprawiają, że kondycja współczesnych 30 – 40 latków jest o niebo lepsza niż ich rodziców, kiedy byli w analogicznym wieku. Wyglądają także dużo młodziej – nie bez przyczyny mówi się, że „dzisiejsza czterdziestka, to dawna trzydziestka”.

wysportowany mężczyzna

Polacy kochają sport!

Dziś już nikt nie kwestionuje konieczności regularnego uprawiania sportu ani zalet wizyt u kosmetyczki – niezależnie od płci. Szczególnymi zaś względami, ze względu na spektakularny wzrost wydolności, cieszą się sporty wykorzystujące ćwiczenia aerobowe, a poniższy artykuł omawia najpopularniejsze z nich.

Power Dumbell – dźwigaj na zdrowie

Od niedawna do siłowni i fitness klubów wkroczył nowy rodzaj ćwiczeń, w których oprócz choreografii korzysta się również z ciężarków. Power Dumbell to inaczej statyczny trening wytrzymałościowo – aerobowy, w trakcie którego wykorzystuje się sztangi o zróżnicowanym obciążeniu. Systematyczny trening pomaga wyrzeźbić, wzmocnić i zbudować mięśnie, które mają szansę rozwinąć się podczas typowego treningu siłowego. Intensywne zajęcia z dużą ilością powtórzeń przyczyniają się do intensywnego spalania tkanki tłuszczowej, przy jednoczesnym pobudzeniu dużej ilości mięśni.

Sesje treningowe znakomicie nadają się zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, a obie grupy powinny szybko zauważyć wymierne rezultaty swoich ćwiczeń. Nic dziwnego, każdorazowy trening to zużycie do 600 kalorii!

Dodatkowo, dzięki ćwiczeniom Power Dumbell zwiększa się własną wytrzymałość i poprawia ogólny stan zdrowia. Same korzyści!

Aeroboks – boks i fitness w jednym

Aeroboks cieszy się opinią niezwykle intensywnego treningu, który wymaga nieustannego zaangażowania. Dzięki temu, przez całą godzinę spala się kalorie i tłuszcz. Spalanie rozpoczyna się po ok. 20 minutach treningu, a najbardziej efektywne jest po 40 minutach. Aeroboks stanowi połączenie elementów boksu, kickboxingu i fitness. W trakcie ćwiczeń zwiększa się wydolność serca, poprawia praca układu krwionośnego i oddechowego, a także wzrasta wytrzymałość siłowa, koordynacja i szybkość .

Trening jest urozmaicony ciosami prostymi, unikami, schodzeniem z linii ciosu. W tym wypadku najintensywniejszą pracę podejmują barki, ramiona, bicepsy, a także mięśnie pleców. Dużą pracę wykonują także nogi – trzeba pamiętać, żeby pracować na ugiętych. Panie, które obawiają się, że tak duży wysiłek fizyczny zbyt rozbuduje im mięśnie, mogą odetchnąć z ulgą – nic z tych rzeczy! Aeroboks angażuje duże grupy mięśni (a nie tylko mięśnie wyizolowane, jak w przypadku treningu siłowego), które są trenowane ze stałym, acz niewielkim zaangażowaniem.

To sprawia, że w efekcie ma się jędrne, proporcjonalnie wyrzeźbione ciało. Ćwiczenia aerobowe bazują na poddawaniu ciała równomiernemu, stałemu wysiłkowi i to pozwala poprawić kondycję i wygląd naszego ciała. Co jednak równie ważne, dynamiczne, zróżnicowane ćwiczenia mają pozytywny wpływ na psychikę i stanowią nieocenione źródło endorfin!

Na http://www.bcaa.pl/ znajdziesz preparaty, które polepszą efekty ćwiczeń

Skomentuj ten materiał