granat owoc

0

Podczas zakupu sprzętu rehabilitacyjnego dla osoby starszej, po operacji lub dla sportowca po urazie, należy zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami i zadać sobie szereg pytań.

Czy dany sprzęt jest idealnie dopasowany do bieżących potrzeb i możliwości ruchowym osoby zainteresowanej, czy może ona używać go samodzielnie, czy jego obsługa i transport nie sprawiają kłopotów. Wybór sprzętu ortopedycznego może sprawić wiele kłopotu osobie, która nigdy wcześniej nie interesowała się taką tematyką. Może sprawić kłopot, ale nie musi jeżeli zainteresowany zapozna się z kilkoma zasadami, które mu ten wybór znacznie uproszczą.

lekarz pierwszego kontaktu

Zdjęcie: lekarz pierwszego kontaktu

Jaki sprzęt rehabilitacyjny jest odpowiedni dla danego pacjenta i sprosta jego wymaganiom?
W przypadku osób po operacjach lub w trakcie rehabilitacji, bardzo ważnym czynnikiem prowadzącym do komfortowego procesu zdrowienia jest odpoczynek i komfort z nim związany. Takim osobom polecane są specjalne poduszki ortopedyczne oraz materace, w zależności od potrzeb. Osobom, które przez dłuższy okres czasu narażone są na unieruchomienie w pozycji leżącej, bardzo ważna jest profilaktyka odleżyn. Takie osoby są bowiem narażone na ich pojawienie się, co wymaga dodatkowego leczenia znacznie utrudniając i wydłużając proces rekonwalescencji i zdrowienia.

Dla osób z ograniczoną bądź utrudnioną możliwością poruszania się, idealnym sprzętem rehabilitacyjnym będą balkoniki. Zwiększają one mobilność danej osoby zarówno w czynnościach zacisza domowego jak i w trakcie przebywania na świeżym powietrzu.

Dla osób z trudnościami z chodzeniem, ale zachowaną możliwością i chęcią w miarę sprawnego poruszania się o własnych siłach, rekomendowane są wszelkiego rodzaju laski oraz kule. Obecnie istnieje bardzo szeroki wybór, co daje możliwość idealnego ich dopasowania do indywidualnych potrzeb oraz zapewnienia bardzo dobrego komfortu użytkowania.

Gorsety ortopedyczne są przeznaczone do zapobiegania pogłębianiu się wad kręgosłupa u dzieci, co ma kluczowe znaczenie na tym etapie życia ze względu na znaczącą jeszcze jego plastyczność. Gorsety ortopedyczne są stosowane także po urazach, co ma na celu utrzymanie kręgosłupa w określonej pozycji i ograniczenie jego ruchomości.

W wyborze miejsca, gdzie sprzedawany jest sprzęt ortopedyczny należy przede wszystkim kierować się zaufaniem i opinią jego użytkowników. Przy czym proponowane ceny za dostępne w nim sprzęty nie powinny odbiegać od cen oferowanych w innych tego typu sklepach. Ponieważ oferta sprzętów jest bardzo szeroka, warto zasięgnąć porady lekarza lub rehabilitanta przed ostatecznym wyborem.

Skomentuj ten materiał