granat owoc

0

Oczyszczenie organizmu i pobudzenie metabolizmu to doskonały sposób na rozpoczęcie efektywnego odchudzania oraz zmiany diety.

Dlaczego warto ją stosować?

zdrowy koktajl

Fotografia: Zdrowy koktajl

Zdjęcie zgodnie z licencją CC 2.0 Flickr.com autorstwa Barn Images

Zastosowanie kuracji oczyszczającej pozwala na pozbycie się z organizmu toksyn, które obciążają sprawną pracę organizmu. Ponadto zastosowanie tej kuracji, podobnie jak dieta dla serca, pomaga obniżyć poziom cholesterolu. Zatem może również działać przeciwmiażdżycowo. Poznaj podstawowe 4 zasady stosowania kuracji oczyszczającej.

Prawidłowe nawodnienie

Racjonalna kuracja oczyszczająca powinna być smaczna, przyjemna i przynieść korzyści dla organizmu. Jej podstawowy element stanowi odpowiednie nawodnienie, które przyspiesza przemianę materii oraz ułatwia oczyszczenie organizmu z toksyn. Z tego względu zaleca się wypijanie jak największej ilości wody. Elementami, które dodatkowo korzystnie wpłyną na organizm będzie dodatek cytryny do wody. Zawarta w niej witamina C, silny przeciwutleniacz usprawni pracę całego organizmu.

Bomby witaminowe

Warzywa to bogactwo witamin i minerałów, które powinny być podstawą nie tylko podczas oczyszczania organizmu. Dieta dla serca lub dieta odchudzająca również powinna zwierać ich znaczne ilości. Są one niskokaloryczne, dostarczają dużo wody oraz błonnika, czyli składników wspomagających oczyszczanie organizmu z toksyn i cholesterolu. Zaleca się wybór różnorodnych warzyw, najlepiej w postaci surowej, by uniknąć strat cennych składników podczas obórki termicznej.

Zdrowe koktajle

W trakcie diety zaleca się picie koktajli na bazie warzyw lub warzyw i owoców. Dzięki rozdrobnieniu i rozcieńczeniu, składniki odżywcze są lepiej trawione i przyswajane. Szczególnie polecane będą koktajle zielone, z dodatkiem liściastych warzyw (natki pietruszki, jarmużu, szpinaku) to doskonałe źródło antyutleniaczy i substancji czynnych, które walcząc z wolnymi rodnikami odtruwają nasz organizm.

Lekki posiłek

Istotne jest by podczas oczyszczanie nie głodować. W ciągu dnia należ wprowadzić przynajmniej jeden lekkostrawny posiłek. Komponując go warto wykorzystać kasze (gryczaną, jęczmienną pęczak lub jaglaną), zawierające znaczne ilości błonnika, pomocnego w oczyszczaniu jelit. Dodatkiem powinny być różnorodne warzywa. W dniu oczyszczania zaleca się unikanie mięsa, która ma działanie zakwaszające organizm. Źródłem białka mogą być rośliny strączkowe, najlepiej lekkostrawna soczewica lub ciecierzyca.

Dlaczego warto?

Po kuracji oczyszczającej zwykle pobudza się metabolizm, a wówczas łatwiej stracić zbędne kilogramy. Ponadto może to być pierwszy krok do wprowadzenia w życie diety cholesterolowej. Dieta dla serca jest również skomponowana z warzyw, owoców, chudych produktów i dobrych tłuszczów, m. in. olejów roślinnych i margaryn z dodatkiem steroli roślinnych np. Optima Cardio.

Skomentuj ten materiał