granat owoc

0

Leczenie endodontyczne zęba przeznaczone jest dla tych, których ząb został dotknięty przez nieodwracalny stan zapalny, a jego leczenie nie może skończyć się na zwykłym wyczyszczeniu i wypełnieniu dziury pozostałej po pasożytach, gdyż jest przyczyną wielkiego bólu.

dentysta

Wizyta u dentysty

Przykre konsekwencje leczenia kanałowego

Bardzo często zdarza się, że konieczność przeprowadzenia leczenia kanałowego stwarzają takie przypadłości jak stany zapalne, zgorzel, obumarcie miazgi zęba z ostrymi dolegliwościami bólowymi, ropnie i torbiele. Często na obumarcie zęba wpływają też urazy mechaniczne, takie jak na na przykład złamania czy urazy oddziałujące na zranienie miazgi zębowej.

Leczenie kanałowe zęba jest też często odciągnięciem od pacjenta wizji założenia koron lub implantu w miejsce niefunkcjonującego już wytworu kostnego.

Jak przebiega endodoncja?

Endodoncja jest tak naprawdę precyzyjnym leczeniem mikroskopowym, które w ramach ratunku leczy miazgę zęba i wszelkie powikłania w jej obrębie. Najnowocześniejsze metody endodontyczne stanowczo odbiegają od metod wykorzystywanych kilka lat temu. Sektor medycyny, jakim jest stomatologia rozwija się bardzo szybko, więc i sposoby wykorzystywane przez tą dziedzinę ulegają znacznemu ulepszeniu.

Wcześniejsze sposoby leczenia opierały się na niewłaściwej diagnostyce. Zamierzchłe techniki badania anatomii zęba były dość ograniczone więc i leczenie mogło pozostawiać wiele do życzenia. Firma ferreus.pl dzięki swojej wysoko wyspecjalizowanej kadrze, szerokiej wiedzy na temat leczenia zębów i najnowocześniejszym przyrządom dentystycznym proponuje najlepszą pomoc przy leczeniu zębów dotkniętych komplikacjami w układzie miazgi.

Lekarz, który zajmuje się leczeniem kanałowym ma za zadanie dokładnie oczyścić wszystkie kanały korzenia zęba oraz wypełnić wcześniej odkażoną przestrzeń. Dzięki zainteresowaniu naukowców tą dziedziną stomatologii, w ostatnim czasie przybyło możliwości stosowania nowych procederów związanych z ulepszeniem leczenia kanałowego.

Dziś możliwe jest wykorzystanie w kuracji takich pomocy jak mikroskop, tak zwany ślinochron (koferdam), endometr, dzięki któremu możliwe jest bezproblemowe dla pacjenta zmierzenie długości kanału zębowego, narzędzia niklowo-tytanowe, mikromotorów endodontycznych, które ułatwiają automatyczne dotarcie do końcowego odcinka kanału korzenia, a także radiologii cyfrowej ułatwiającej zobaczenie obrazu całego zęba na monitorze komputera.

Oprócz wszystkich wymienionych wyżej narzędzi, metodą plombowania kanałów korzenia zęba, która weszła dziś do kanonu wysokiego standardu, jest wypełnienie termoplastyczną gutaperką. Niestety, w niektórych gabinetach dalej można spotkać stare metody leczenia, na przykład dewitalizację miazgi, jest to jednak sposób zagrażający zdrowiu, gdyż wykorzystywany przy tym formaldehyd ma działanie kancerogenne.

Nowoczesne, opisane wyżej metody są świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą żegnać się ze swoimi zębami ani pięknym białym uśmiechem, ponieważ umożliwiają one szczelne zatkanie otworów fizjologicznych, a to oznacza lepszą ochronę przed szkodliwymi bakteriami. Wadami leczenia ednodontycznego, z którymi zmierza się pacjent i lekarz, są czas i ilość pracy potrzebne do zrealizowania całej terapii. Mimo tych słabostek warto zapytać swojego lekarza o leczenie kanałowe możliwe dzięki opisywanym metodom lub skorzystać z porady specjalistów oferujących swoje usługi na ferreus.pl. Właściwe leczenie kanałowe daje szansę na odbudowę i regenerację zęba, a także zapobiega procesowi przenoszenia się stanu zapalnego w sąsiadujące miejsca.

Skomentuj ten materiał