granat owoc

0

Wiele można usłyszeć o tym jak ważna jest systematyczna aktywność fizyczna. Nie zawsze jednak ma się czas na zapisanie i uczęszczanie do klubu fitness. W takim wypadku idealnym rozwiązaniem stać się mogą siłownie zewnętrzne bogate w liczne urządzenia street workout, dzięki którym zastąpimy tradycyjny klub miejscem na świeżym powietrzu.

Czemu siłownie zewnętrzne są tak popularne?

Tego rodzaju siłownie polegają na tym, że wszystkie urządzenia ustawione są na świeżym powietrzu. Są to najczęściej parki, place zabaw, osiedlowe skwery. Można je znaleźć także przy szkołach, hotelach, szpitalach czy sanatoriach. Urządzenia zewnętrzne fitness mają służyć do budowania kondycji, do wzmacniania partii mięśniowych całego ciała oraz do straty zbędnych kilogramów. Można osiągnąć na nich takie same efekty jak na siłowni tradycyjnej, a dodatkowym plusem jest dobre dotlenienie organizmu. Ćwiczy się na nich wszystkie partie ciała: brzuch, nogi, pośladki, ramiona i plecy. Z urządzeń na świeżym powietrzu korzystać mogą dzieci, dorośli i seniorzy: zarówno ci początkujący, jak i zaawansowani w treningach. Nie ma tu żadnych ograniczeń.

street workout

Flickr.com CC 2.0 Paulo Sena

Urządzenia street workout – przykładowe rozwiązania

Każda siłownia zewnętrzna może wyglądać trochę inaczej, lecz zazwyczaj wybierane są do niej następujące sprzęty:

  • Motylek – wpływa na wzmocnienie mięśnie ramion i pleców.
  • Biegacz – ma wpływ na większą ruchomość stawów kolanowych, pomaga we wzmacnianiu mięśni oraz stawów nóg, wymaga sporo energii dlatego skutecznie redukuje tkankę tłuszczową.
  • Orbitrek – pozwala na użycie mięśni nóg i ramion, ale też bioder i barków.
  • Wyciąg górny – aktywuje mięśnie barków, ramion i pleców.
  • Wahadło – poprawia koordynację ruchową, wzmacnia mięśnie pleców, brzucha oraz bioder.
  • Poręcze – mogą aktywizować wiele partii mięśniowych: zależne jest to od rodzaju wykonywanych ćwiczeń.
  • Wioślarz – wpływa na wzmocnienie mięśni nóg i ramion oraz na aktywizację górnej części pleców.
  • Stepper – ma wpływ na wzmocnienie mięśni pośladów i nóg, zwiększa wydolność organizmu.
  • Rowerek – tak jak zwykły rower może wzmocnić on mięśnie nóg i poprawić ruchomość stawów. Bardzo dobrze wpływa też na ogólną kondycję.
  • Walec – ma znaczny wpływ na rozwój koordynacji ruchowej i zmysłu równowagi.

Ze wszystkich tych urządzeń można korzystać bezpłatnie i są one dostępne dla każdego. Producenci oferują jednolite stacje treningowe, zawierające wiele urządzeń umieszczonych w jednej konstrukcji. Modyfikacja o dodatkowe rozwiązania i możliwość rozbudowy to tylko dodatkowe atuty rozwiązań takich jak zostały przedstawione na https://stiig.pl/. Ćwiczenia na nich wykonywane mogą zaś przynieść wiele korzyści zdrowotnych (np. poprawić krążenie), a organizm zostanie dotleniony – co sprawi, że będzie mógł szybciej redukować tkankę tłuszczową. Seniorzy, którzy nie mogą uprawiać zbyt wielu sportów mają tutaj okazję na poprawę swojej kondycji, stanu mięśni i stawów. Młode matki mogą wykorzystywać siłownie ustawiane koło placów zabaw. Zamiast siedzieć bezczynnie mogą wtedy zadbać o swoją sylwetkę.

Skomentuj ten materiał