granat owoc

0

Przeglądając oferty sklepów, zarówno stacjonarnych jak i internetowych wiele osób zastanawia się, jaka termoaktywna bielizna będzie najlepsza do aktywności fizycznej, jaką jest np jazda na rowerze czy bieganie.

Najważniejsze właściwości termoaktywnej bielizny:

Dobrej jakości bielizna termoaktywna przede wszystkim spełniać powinna dwie następujące funkcje:

  • po pierwsze bielizna termoaktywna powinna odprowadzać pot i nadmiar wilgoci z ciała człowieka,
  • po drugie stanowić izolację termiczną (choć to nie jest warunek niezbędny do tego, aby daną bieliznę termiczną określić mianem produktu wysokiej jakości).

Czy człowiek noszący bieliznę termoaktywną mniej się poci?

Jest pewne grono osób, którym wydaje się, że noszenie termoaktywnej bielizny powoduje, że człowiek automatycznie pozbawiony zostaje tak naturalnej reakcji organizmu, jaką jest pocenie się. Nic bardziej błędnego, bowiem jeżeli w rzeczywistości by tak było, byłoby to bardzo nie zdrowe, a przecież noszenie termoaktywnej bielizny sprzyja w pewnym sensie zdrowiu. W rzeczywistości głównym zadaniem ubrań termicznych jest odprowadzenie potu z powierzchni skóry, po to, aby organizm był w stanie samodzielnie utrzymać najwłaściwszą dla niego temperaturę ciała. Dlatego nawet nosząc termoaktywną odzież człowiek poci się, jednak dzięki niej nie odczuwa dyskomfortu z tego powodu.

bieganie

Kobieta uprawiająca sport

 Czy termiczne ubrania w czasie biegania neutralizują nieprzyjemne zapachy?

Prawda jest taka, że zapach wydzielany przez daną osobę zależy od poziomu jej higieny osobistej, a nie jakości używanej termicznej bielizny. Każdy człowiek się poci i to jest zjawisko całkowicie naturalne i normalne. Warto jednak wiedzieć, że tak naprawdę to nie pot śmierdzi, gdyż składa się on przede wszystkim z wody. Mocznik, kwas mlekowy i sole mineralne tak naprawdę w pocie są, ale w śladowych ilościach, więc w zasadzie składniki te nie powodują powstawania nieprzyjemnego zapachu. Za brzydki zapach odpowiedzialne są natomiast liczne gruczoły łojowe wydzielające między innymi tłuszcze, które to po zetknięciu z powietrzem zaczynają źle pachnieć. Najdroższe modele termoaktywnej bielizny mają jony srebra, działające bakteriobójczo, a tym samym eliminujące ryzyko powstania brzydkich zapachów. Przeogromny wybór ubrań termoaktywnych  można znaleźć w sklepie https://sklep-dare2b.pl/bielizna-termoaktywna-meska który oferuje wysoką jakość i modne oraz wygodne i funkcjonalne kroje i materiały.

Skomentuj ten materiał