granat owoc

0

Karboksyterapia to jeden z najmodniejszych zabiegów ostatnimi czasy. Wykorzystuje się do niego dwutlenek węgla, jest to metoda bezpieczna i mało inwazyjna, pomaga  zredukować cellulit, rozstępy, wymodelować sylwetkę, czy też usunąć obrzęki i cienie pod oczami oraz przywrócić jędrność wiotkiej skórze twarzy, szyi, dekoltu, ramion, a nawet pośladków. Dwutlenek węgla okazał się wielką nadzieją kobiet. Warto dowiedzieć się, co to jest i kiedy najlepiej zastosować tę terapię.

Karboksyterapia

fotografia: materiały prasowe

Dwutlenek węgla jest cały czas obecny w naszym organizmie, pełni funkcje rozszerzającą naczynia krwionośne, w konsekwencji, CO2 podany pod skórę przyspiesza przepływ krwi – tłumaczą specjaliści z Klinik Ziemlewski. Zabieg wygląda tak, że za pomocą cienkiej igły gaz jest aplikowany pod skórę. Powoduje to stan kontrolowany zapalny, który stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu. Przez co skóra staje się grubsza i odmłodzona.

CO2 podaje się bez znieczulenia, podczas zabiegu można poczuć lekki ból, ale nie jest on dokuczliwy. Podczas zabiegu CO2 szybko rozchodzi się w tkankach. Po terapii może pozostać lekkie spuchnięcie, które oczywiście po jakimś czasie zniknie.

Zabieg można wykonać jako samodzielną kurację lub traktować jako uzupełnienie i łączyć z innymi terapiami kosmetycznymi i medycznymi.

Liczba zabiegów uzależniona jest od okolic zabiegowych i celu. Średnio wystarczająca jest jedna seria, czyli 6-12 zabiegów po dwa razy w tygodniu. Zabieg nie jest bardzo absorbujący, trwa ok. 30 minut, a na twarzy jeszcze krócej, bo 15 minut.

Zabiegi karboksyterapii można stosować na:

  • owłosioną skórę głowy – wzmacniając cebulki włosów i zapobiegając ich wypadaniu;
  • skórę pod oczami i kurze łapki – redukuje to cieni pod oczami, wałeczki pod dolną powieką z tkanką tłuszczową, pogrubienie naskórka;
  • skórę twarzy, szyi i dekoltu-  redukuje zmarszczki przez pobudzenie procesów syntezy kolagenu, regeneruje skórę i mikrokrążenie;
  • podbródek – redukuje tkankę tłuszczową i pobudza syntezę kolagenu;
  • brzuch, pośladki, uda, kolana, łydki – redukuje tkankę tłuszczową oraz cellulit;
  • dłonie – regeneruje skórę i poprawa koloryt;
  • blizny i rozstępy – regeneruje tkankę i zmniejsza widoczność defektów.

Mimo że zabieg jest całkowicie bezpieczny, to jest jednak sporo przeciwwskazań do wykonywania go. Zalicza się do nich:

  • ciąża;
  • ciężka niewydolność nerek;
  • ciężka niewydolność płuc;
  • ciężka niewydolność serca;
  • terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej.

Na ratunek rozstępom

Rozstępy to wrzecionowate pasma, występują najczęściej na udach, brzuchu, również na  ramionach.  Przyczyną powstania zazwyczaj jest znaczny przyrost masy ciała, np. w czasie ciąży. Można skutecznie zapobiegać ich powstawaniu, ale gdy już są, wówczas można jedynie zmniejszyć ich widoczność. Do dzisiaj nie opracowano żadnej metody skutecznego usuwania tych zmian.

Najskuteczniejszą techniką jest terapia dwutlenkiem węgla, która przy optymalnych warunkach jest w stanie zniwelować widoczność rozstępów nawet o 80% – tłumaczą specjaliści z Klinik Ziemlewski. Karboksyterapia usprawnia proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych, co przekłada się na znaczną poprawę ukrwienia naskórka.

Wpływa to na pigmentację skóry, a w efekcie przyciemnia kolor rozstępów do właściwego koloru skóry. Karboksyterapia jest jedyną dostępną terapią zarówno w walce ze starymi, jak i nowymi rozstępami i przynosi widoczną poprawę skóry, bez względu na jej kolor i odcień.

Karboksyterapia na blizny

Blizna to zmiana skórna będąca najczęściej wynikiem uszkodzenia skóry właściwej, jest w zasadzie naturalnym, ostatnim etapem gojenia się rany. Zanim jednak powstanie blizna, urażone miejsce musi przejść przez fazę zapalną, gdy rana ulega zasklepieniu oraz fazę proliferacyjną – w czasie, której skóra ulega wzmocnieniu przez świeżo wytworzone włókna kolagenowe. Te dwa etapy trwają zwykle od dwóch do trzech tygodni. W konsekwencji efekt końcowy wygląda dosyć nieestetycznie i niekiedy może prowadzić do obniżania samooceny ze względu na wygląd. Leczenie świeżych blizn jest niewskazane.

Skóra musi się najpierw zagoić, tak aby ustąpił stan zapalny. Leczenie można rozpocząć około 2-3 tygodni po zagojeniu się rany. Karboksyterapia przynosi efekty w leczeniu blizn np. po cesarskim cięciu czy usunięciu wyrostka robaczkowego.

Więcej na: http://www.klinikiziemlewski.pl/laseroterapia-fotodepilacja

Skomentuj ten materiał