granat owoc

0

Szczupła sylwetka wymaga od wielu z nas sporego wysiłku. Nie każdego jednak motywują do dalszego działania powolne i ledwo widoczne efekty. Dlatego warto wesprzeć swoje starania najmniej inwazyjnymi sposobami, które nie tylko szybko dadzą rezultaty, ale dodatkowo sprawią, że skorzysta na nich cały organizm i skóra, a nie tylko ciało. Wśród tego typu metod na pierwszy plan wysuwa się tajski masaż wyszczuplający. Na czym polega oraz jakie efekty można dzięki niemu osiągnąć?

„Odchudzanie” po tajsku

masaż tajski

Fot. Masaż tajski

Zdjęcie Flickr.com CC 2.0 autorstwa Tara Angkor Hotel

Szczupłe, wymodelowane ciało, a przy tym jędrna skóra – to marzenie osób, które zdecydowały się na walkę z nadprogramowymi kilogramami. Aby je spełnić, przechodzą na dietę oraz włączają do codziennego planu treningi. Efekty przychodzą jednak dopiero z czasem, co w wielu przypadkach powoduje irytację i brak chęci do dalszego działania. Motywację mogą przywrócić bardziej dostrzegalne rezultaty. Idealnym sposobem na jej pobudzenie stanowi tajski masaż wyszczuplający.

Zabieg ten ma na celu pomoc w modelowaniu sylwetki oraz przyspieszeniu procesu spalania tkanki tłuszczowej. Jest on dość intensywnie wykonywany. Momentami może być nieprzyjemny, ale rezultaty, jakie przynosi – widoczne są niemal natychmiast. Wykonywany jest przez masażystkę, przy pomocy specjalnych olejków do masażu oraz rozgrzewających kremów, które intensyfikują jego działanie. Preparaty wchłaniają się bardzo szybko i nie pozostawiają na skórze nieprzyjemnych tłustych śladów. Masaż odbywa się na całym ciele, ale masażystka najwięcej czasu, energii i uwagi poświęca tym obszarom, które pokrywa cellulit. Zajmuje się także tymi partiami ciała, które osoba masowana chciałaby wysmuklić w pierwszej kolejności.

Efekty, jakie daje ten zabieg nie ograniczają się jedynie do wyszczuplenia sylwetki i utrzymania motywacji w dążeniu do celu. Masaż niesie ze sobą również takie korzyści, jak:

  • redukcja cellulitu,
  • zmniejszenie rozstępów,
  • uelastycznienie skóry.

Zabieg ten wspomaga także sam proces odchudzania, poprzez:

  • przyspieszenie przemiany materii,
  • usprawnienie usuwania toksyn oraz ubocznych produktów przemiany materii.

Masaż tajski wyszczuplający ma też zbawienny wpływ na napięte, zmęczone mięśnie i przeciążone stawy. Usuwając te nieprzyjemne odczucia, powoduje, że treningi stają się na powrót przyjemnością. Wraca też zapał do ćwiczeń. Technika ta powoduje również wprowadzenie osoby masowanej w przyjemny i głęboki stan relaksu.

Dla kogo jest przeznaczony tajski masaż wyszczuplający?
Na tego typu zabieg powinny skusić się przede wszystkim osoby z nadwagą, którym nie tylko przeszkadza wygląd ich ciała, ale nadmiar centymetrów i kilogramów utrudnia normalne funkcjonowanie. Dzięki masażowi szybko uporają się ze swoim problemem nieatrakcyjnego i kłopotliwego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Poza tym nie będą one musiały borykać się, z trudnym do samodzielnego usunięcia, nadmiarem rozciągniętej skóry. Dotyka on szczególnie osób z otyłością, dość znaczną nadwagą oraz tych, które sięgają po bardzo drastyczne diety.

Mogą z niego też skorzystać kobiety po ciąży dążące do powrotu do dawnej formy. Dzięki tej metodzie szybko powrócą do figury sprzed urodzenia dziecka, a dodatkowo ich skóra zyska na młodszym wyglądzie.

Zabieg może też pomóc też paniom usilnie, ale bezskutecznie walczącym z cellulitem czy pragnącym usunąć rozstępy skórne. Stosowane olejki oraz kremy do masażu wspierają i przywracają prawidłowe mikrokrążenie.

Zawarte w preparatach składniki dodatkowo pomagają w usuwaniu nadmiaru toksyn oraz ubocznych produktów przemiany materii. Pobudzona w ten sposób skóra jest bardziej zdolna do pozbywania się ich z organizmu, przez co powstały cellulit czy rozstępy – wynik nagromadzenia tych substancji – stają się praktycznie niewidoczne.

Mogą się też nim posiłkować osoby uprawiające sporty sylwetkowe, w celu utrwalenia lub uwydatnienia osiągniętych swoją pracą efektów.

Walcząc z nadmiarem kilogramów i centymetrów, nie widząc zadowalających efektów, warto sięgnąć po specjalistyczne wsparcie, jakie stanowi wyszczuplający masaż tajski. Skorzysta na tym wyborze nie tylko ciało, ale również skóra i system nerwowy.

Zapraszamy do salonu z Tajskim Masażem

Skomentuj ten materiał