granat owoc

0

Coraz chętniej wybierane przez osoby chcące stracić na wadze tabletki odchudzające nie są żadnym magicznym sposobem na figurę modelki bez wyrzeczeń – cudów przecież nie ma. Jednak mogą one znacząco nas wspomóc w walce o lepszą sylwetkę.

ćwiczenia fizyczne

Flickr.com CC 2.0 Fit Approach

Odchudzanie całkowicie bez wysiłku jest mitem – i bardzo dobrze, bowiem bez zmiany codziennych nawyków nie ma szans na poprawę ogólnego zdrowia, co jest efektem znacznie ważniejszym niż samo wyszczuplenie. Jednak preparaty wspomagające odchudzanie pozwalają wzmocnić efekty działań, jakie musimy podjąć. Schudniemy dzięki nim więcej i szybciej, a przy tym bez nadmiernego katowania się i wyrzeczeń. To ważne, gdyż wiele osób wpada w pułapkę i chcą szybko zredukować wagę, je zbyt mało, pomija posiłki przed treningami i po nich, ćwiczy zbyt długo i intensywnie. To owszem, pozwala stracić kilogramy, jednak powoduje, że zamiast tłuszczu energię nasz organizm pozyskuje spalając mięśnie. Do tego zbyt drastyczne ograniczanie diety powoduje, że w efekcie metabolizm spowalnia i kiedy wrócimy do wcześniejszych zwyczajów, szybko znów przybierzemy na wadze tyle, ile straciliśmy, a nawet więcej.

Wobec takich skutków warto poszukać rozsądniejszych sposobów na przyspieszenie redukcji wagi. Do takich należą bezpieczne tabletki na odchudzanie. Zawarte w nich składniki przyspieszają spalanie tłuszczu, a więc do tego, co spalimy samymi ćwiczeniami, dochodzi dodatkowa redukcja. Zawarte w odchudzających preparatach składniki takie jak stymulujące roślinne wyciągi powodują zauważalne efekty, a przy tym zapewniają, że pozbywamy się tego, czego rzeczywiście powinniśmy – nadmiaru tłuszczu zgromadzonego w komórkach, a nie masy mięśniowej.

Skuteczne preparaty odchudzające pozwalają tracić wagę szybciej, dostarczając nam motywacji. Ważne jest jednak nadal, aby zachować zdrowe granice. Po pierwsze, wszystkie suplementy, leki i inne środki wymagają odpowiedniego dawkowania, a więc przestrzegać powinniśmy zaleceń producenta. Po drugie, w wypadku dużej otyłości metabolizm wygląda inaczej niż przy kilku nadmiarowych kilogramach, a więc zalecane może być szybsze chudnięcie, ale jednocześnie może ono być pod ściślejszą kontrolą, koniecznie we współdziałaniu z lekarzem. Po trzecie, inaczej postępuje się, gdy nadwaga wynika ze stylu życia, genetycznych tendencji czy zmian z wiekiem u kobiet, a inaczej, gdy mamy do czynienia z chorobami wpływającymi na metabolizm.

Pamiętać zawsze należy, że najważniejszym celem odchudzania jest poprawa stanu zdrowia i wydolności organizmu, a nie tylko samego wyglądu. Dlatego ważne jest, by robić to mądrze.

Skomentuj ten materiał