granat owoc

0

Często wybieranymi przez Pacjentów protezami są te wykonane z akrylu. Na ich popularność wpływa stosunkowo niska cena oraz możliwość bezpłatnej wymiany protezy raz na pięć lat. Tego typu prace protetyczne nie spełniają jednak wymagań współczesnych, wymagających  Pacjentów. Na szczęście, istnieje alternatywa dla protez akrylowych – są nią protezy z nowoczesnych tworzyw termoplastycznych.

Czym są protezy termoplastyczne?

dentysta

Fot. Protetyka

Zdjęcie Flickr.com CC 2.0 autorstwa N A I T

Główną zaletą tego rodzaju protez jest ich lekkość oraz naturalny wygląd i wysoka estetyka. Wykonuje się je z materiałów elastycznych i zarazem bardzo trwałych.

Do protez termoplastycznych zalicza się:

  • protezy poliamidowe, wykonywane na przykład z tworzywa T-crystal lub duraflexu;
  • protezy nylonowe, np. Fleksi nylon, Valplast;
  • protezy acetalowe, takie jak Dental D, Bredent lub Durcatel;
  • nowoczesne, nie zawierające monomeru, niezniszczalne (niełamliwe) protezy z materiału ThermoSens firmy Vertex™.

Protezy te są wyjątkowo cienkie oraz bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu. Dzięki ich elastycznym właściwościom dokładnie dopasowują się do kształtu szczęki – proces adaptacji do takiej protezy jest o wiele krótszy niż w przypadku protez tradycyjnych, akrylowych..

Ponadto noszenie protezy termoplastycznej nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Można swobodnie jeść ulubione potrawy i cieszyć się ich smakiem!

Wykorzystanie materiałów termoplastycznych do protez jest innowacyjnym rozwiązaniem, które wprowadza protetykę na zupełnie nowy poziom. Protezy te co prawda są droższe od akrylowych, jednak posiadają szereg niezaprzeczalnych zalet – są trwalsze oraz o wiele wygodniejsze dla noszących je osób.

Dentyści zapewniają, że tworzywa termoplastyczne są bezpieczne dla zdrowia oraz nie wywołują stanów zapalnych oraz odczynów alergicznych.

Zalety protez termoplastycznych

Protezy termoplastyczne są niezwykle wygodne podczas codziennego użytkowania oraz trwałe. Warto dodać, że te nowoczesne prace protetyczne są dużo bardziej estetyczne od ich tradycyjnych odpowiedników i zapewniają naturalny wygląd zębów.

W protezach termoplastycznych – w miejsce mniej estetycznych, metalowych, często widocznych haczyków – tworzy się elementy retencyjne. Są one wykonywane z tego samego materiału co sama proteza. Mogą być w kolorze zębów lub dziąsła, w zależności od tego, w jakim miejscu proteza zostanie umocowana.

Dużą zaletą tych protez jest ich niska waga oraz niewielka grubość. Wpływa to na wygodę ich noszenia każdego dnia. Ruchy nie są ograniczone, Pacjent może swobodnie jeść swoje ulubione potrawy bez obawy o to, że proteza za chwilę poluzuje się lub wypadnie.

Pacjenci noszący akrylowe protezy, często skarżą się na pogorszenie smaku po ich założeniu. W przypadku protez termoplastycznych nie ma powodu do obaw, że smak ulubionych dań ulegnie zmianie.

W przypadku protez termoplastycznych Pacjenci wprawdzie nie mają możliwości bezpłatnej wymiany takiej pracy protetycznej co 5 lat, przysługuje im jednak wieloletnia gwarancja, dzięki której mają zapewnioną bezpłatną naprawę uszkodzonej protezy.

Zaufaj doświadczeniu protetyków

Decydując się na protezę termoplastyczną warto wybrać odpowiedni gabinet stomatologiczny, który wykorzystuje najnowocześniejsze urządzenia oraz techniki, a także wysokiej jakości materiały, zapewniające trwałość protezy.

Jedną z placówek oferujących Pacjentom wysokiej jakości protezy termoplastyczne marki Vertex™ ThermoSens jest – na przykład – Gabinet dentystyczny DentalMed w Warszawie.

Pracujący w nim doświadczeni stomatolodzy oraz protetycy wykonują nowocześnie wyglądające protezy termoplastyczne, które przez wiele kolejnych lat zachowują swój naturalny wygląd.

Skomentuj ten materiał