granat owoc

0

Jesienią skóra dziecka narażona jest na wiele niesprzyjających czynników, takich jak suche powietrze i częste zmiany temperatur. W tym czasie nie możemy zapomnieć o jesiennej pielęgnacji – dobre kosmetyki nawilżą i odżywią wrażliwą skórę dziecka w tym trudnym okresie.

Ważne, aby były pozbawione potencjalnych alergenów, aby nie uczulić wrażliwą skórę malucha. Jakie kosmetyki dla dziecka wybrać jesienią?

dziecko

Fot. Flickr.com Nathan Put-Fernandez CC 2.0

Tego nie odpuszczaj: Kremy z filtrem UV

Jesienią jest zdecydowanie mniej słońca niż latem – nie oznacza to jednak, że możemy odpuścić sobie ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Nawet zimą nie powinniśmy z niego zrezygnować. Przed długim spacerem nasmaruj buzię dziecka dobrym kremem z filtrem, najlepiej o faktorze SPF 30 (jeśli to kilkulatek) lub SPF 50 jeśli Twój maluch to jeszcze niemowlę.

Dobre kremy nawilżające

Szczególnie, kiedy za oknem pierwsze przymrozki, należy pamiętać o smarowaniu skóry dobrym, nawilżającym kremem, najlepiej przeznaczonym dla dzieci. Wbrew błędnemu przekonaniu, kosmetyk może mieć w sobie wodę – myślenie, że zamarznie na twarzy dziecka, jest bezpodstawne.

Problemy skórne

Twój maluch ma problemy z suchą skórą, a może cierpi na atopowe zapalenie skóry? Przez cały rok stosuj specjalistyczne kosmetyki przeznaczone do stosowania przy tego typu problemach. Jesień ze względu na swoją specyfikę może tylko pogorszyć wyżej wymienione problemy.

Co dobrego na kąpiel?

W zależności od wieku dziecka, należy wybrać inne środki do kąpieli. Dla niemowląt w zupełności wystarczy oliwka, szczególnie ta przeznaczona dla dzieci od pierwszego dnia życia. Kiedy dziecko jest starsze, warto postawić na zabawę – pieniące się szampony i mydełka przeznaczone dla dzieci będą najlepszym wyborem.

Nie tylko pielęgnacja

Jesienią, poza odpowiednią pielęgnacją skóry, ważna jest również odpowiednia dieta ( uwaga na przeziębienia!) oraz odpowiednie ubieranie. Rodzice mają tendencję do przegrzewania maluchów, a lęk przed wiatrem, jest niemal przysłowiowy. Umiar i zdrowy rozsądek jest więc wskazany.

Artykuł sponsorowany powstał przy współpracy z :

Sanostol

www.sanostol.pl

Skomentuj ten materiał