granat owoc

0

Każdy biegacz wie, że odzież do biegania musi być nie tylko dopasowana do indywidualnych potrzeb, ale również do panujących warunków pogodowych. Na nic nam przecież idealnie przylegający i najwygodniejszy strój, jeśli nie będzie chronił przed wiatrem czy deszczem. Jak zatem dopasować odzież do biegania do warunków – to kilka rad.

Fotografia: Biegacz

Fotografia: Biegacz

Zdjęcie Flickr.com CC 2.0 autorstwa Mariya Prokopyuk

Prawda jest taka, że aby idealnie dopasować strój biegacza do panujących warunków, musimy sobie uzmysłowić, że zestaw strojów biegacza składa się on z trzech elementów – każdy z nich przeznaczony jest do biegania w innych warunkach. Idealnie jest, gdy każdy biegacz ma te 3 elementy w swoim arsenale – mówi doradca z allsports.pl

Gdy jest ciepło

Gdy biegamy latem, jest ciepło, panuje bezwietrzna i bezdeszczowa pogoda, uwagę należy zwrócić przede wszystkim na to, by odzież nie powodowała przegrzania organizmu.

– W takie dni musimy wybierać ubrania do biegania, które odprowadzają wilgoć od ciała, zapewnia regulację temperatury i nie dopuszczają tym samym do przegrzania organizmu. W grę wchodzą zatem wszelkie koszulki i spodenki wykonane z zapewniających komfort materiałów – dodaje opiekun klienta z futbolsport.pl.

Gdy pada deszcz i wieje wiatr…

Jeśli jesteś biegaczem, który nawet w ekstremalnych warunkach nie rezygnuje z treningu, musisz zapewnić sobie idealną ochronę. W czasie deszczu czy też w wietrzną pogodę powinieneś przede wszystkim zadbać o to, by nie dopuścić do przemoczenia czy przemarznięcia

– W takich warunkach pomocne są wszelkiego rodzaju softshellowe kurtki, które nie tylko chronią przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, ale również nie dopuszczają do przegrzania naszego organizmu.

Jeśli lubisz biegać zimą

Niestraszny Ci mróz i uwielbiasz biegać zimą? Powinieneś zatem zaopatrzyć się w bieliznę termoaktywną, która nie tylko ochroni Cię przed chłodem, ale również zapewni Ci maksimum komfortu.

– Bielizna termoaktywna to idealne rozwiązanie nie tylko dla biegaczy, ale również dla wszystkich tych, którzy podczas mrozów nie chcą rezygnować z trenowania piłki nożnej. Jest ona wykonana ze specjalnych dzianin, które absorbują wilgoć i odprowadzają ją daleko od ciała. Nasza skóra może swobodnie oddychać i jednocześnie jest chroniona przed mrozem. Warto mieć chociaż jeden komplet takiej bielizny.

Skomentuj ten materiał