granat owoc

0

Z problemem wypadających włosów zmaga się wiele kobiet. Brak witamin, ciąża, nieodpowiednia dieta, stres – źródeł tego stanu rzeczy może być bardzo wiele. Zobaczcie, w jaki sposób poradzić sobie z tą dolegliwością i jakie kuracje stosować, aby osiągnąć pożądane rezultaty.

Dlaczego włosy wypadają i jak temu zapobiec?

Słabe włosy można określić jako bezwładne, opadające, cienkie lub wypadające. Rozdwojone końcówki, ekstremalna suchość lub nadmierna tłustość mogą też być ich oznaką. Często jest to spowodowane warunkami genetycznymi lub może być spowodowane zmianami hormonalnymi, takimi jak menopauza, poród, antykoncepcja, choroby, zła dieta i stres. Czynniki zewnętrzne też mogą być dla nich szkodliwe – zanieczyszczenia powietrza, działanie słońca, chlorowanej wody, klimatyzacji lub ogrzewania. Przeciętnie tracimy od 100 do 150 włosów każdego dnia. Ponieważ większość ludzi ma około 100 000 włosów na głowie, a nowe odrastają szybko, ta strata nie jest zauważalna.

włosy

Ken Hawkins Flickr.com CC 2.0

Włos utracony w wyniku pęknięcia nie jest tym samym. Włosy, które wypadają naturalnie, wychodzą samoczynnie, zwykle z cebulką. Łamanie wynikające ze struktury występuje wtedy, gdy włosy są osłabione na całej długości. Słabe włosy często objawiają się rozdwojonymi końcami. Ciągłe stosowanie silnych chemikaliów poprzez barwienie, rozjaśnianie, prostowanie lub kręcenie może uszkodzić włókna włosów. W naprawie wywołanej w ten sposób suchości pomagają odżywki zmiękczające, oleje naturalne (np. kokosowy) oraz ampułki regeneracyjne do włosów wypadających. Jest to szczególnie potrzebne przy częstym narażaniu głowy na wysokie temperatury. W celu prewencji warto stosować dermokosmetyki wzmacniające oraz ampułki witaminowe do włosów.

Ampułki keratynowe do włosów – sposób na mocniejsze cebulki włosa

Na rynku produktów fryzjerskich i kosmetycznych można znaleźć produkty w postaci ampułek wzmacniających włosy. Prosta aplikacja polegająca na naniesieniu na skórę głowy zawartości ampułki tuż po umyciu włosów nie powinna sprawiać problemu osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pielęgnacją. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, należy sumiennie zastosować całą kurację i trzymać się wytycznych sporządzonych przez producenta.

Preparaty wzmacniające włosy
Warto zabezpieczać się od wewnątrz, stosując suplementy i preparaty zawierające wyciągi roślinne i witaminy do włosów. Zwracajmy uwagę na takie, które zawierają skrzyp polny, siemię lniane, drożdże, olejki naturalne oraz miód pszczeli. Szeroki wybór kosmetyków i preparatów wzmacniających włosy odnajdziemy pod adresem https://eapteka.pl/dermokosmetyki/pielegnacja-wlosow/wzmocnienie-wlosow.

Skomentuj ten materiał