granat owoc

0

Do niedawna osoby mające naczynka musiały się z tym pogodzić. Obecnie istnieje jednak kilka nowych metod, takich jak laser Cutera Excel V. Na czym to polega?

kobieta

Rozszerzone naczynka to problem, który może dotknąć właściwie każdego, choć najbardziej narażone na nie są osoby o delikatnej naturze, które źle reagują na zimno, kawę, herbatę czy ostre przyprawy i mają cienką, wrażliwą skórę. U nich najłatwiej może dojść do pękania naczynek włosowatych na policzkach, nosie czy brodzie po zjedzeniu czegoś gorącego czy ostrego. Nie oznacza to jednak, że u pozostałych pajączki nie mogą się pojawić.

Do niedawna osobom, które zmagały się z problemem naczynek, polecano kremy i maści. Takie sposoby wymagały czasu i niekiedy były nieskuteczne. Dlatego dla niektórych osób z pajączkami wciąż jest zaskakujące to, jak łatwo można dziś pozbyć się tych szpecących czerwonych żyłek.

Nowoczesne sposoby na naczynka

Jedną z metod stosowanych od niedawna jest termokoagulacja tkanek za pomocą energii o wysokiej częstotliwości (RF). Za pomocą cienkiej igiełki energia jest doprowadzona do pękniętych naczynek krwionośnych. Pod wpływem łagodnego impulsu prądu zamykają się one. Pojawiają się już kolejne generacje aparatów do takich zabiegów, dzięki czemu zabieg staje się prawie bezbolesny.

Zamykanie naczynek laserem

Najpopularniejszą jednak metodą jest obecnie zamykanie naczynek laserem. Pierwsza z możliwości to laser IPL. Warto wiedzieć, że tak naprawdę nie jest to laser, a jedynie skoncentrowana wiązka światła. To metoda skuteczna, przeprowadzana za pomocą specjalnego preparatu, jednak dziś już pojawiają się nowocześniejsze. Tym razem oparte na działaniu prawdziwego lasera.

Laser Cutera Excel V i Genesis V

To niezwykłe urządzenie może jednocześnie usuwać zmarszczki i zamykać naczynka, a wszystko to w ramach jednego zabiegu i w jednej cenie. Nie różni się ona zwykle za bardzo od ceny tradycyjnego lasera IPL. Zobacz przykładowy cennik zabiegu laserem Cutera Excel V na stronie Kliniki Miracki w Warszawie, aby zyskać porównanie. W związku z tym zabieg laserem Cutera Excel V w Warszawie czy innym mieście może być fajnym prezentem dla kogoś bliskiego, kto zmaga się z tym problemem. Jednocześnie pozbędzie się on zmarszczek, ale niejako przy okazji, więc nie będzie nawet czuł, że korzysta z przeciwzmarszczkowego zabiegu.

Laser Cutera Excel V – opinie

Lekarze wykonujący zabieg laserem Cutera Excel V podkreślają, że pacjenci obserwują też często dodatkowe korzyści, takie jak:

  • zmniejszenie blizn
       
  • zmniejszenie     zaczerwienienia
       
  • pozbycie się przebarwień
       
  • większe napięcie

Dlatego opinie o Cutera Excel V są na razie wśród pacjentów bardzo dobre. Warto pamiętać, że zawsze zabieg poprzedza konsultacja ze specjalistą, który tłumaczy procedurę i dobiera zabieg do konkretnych problemów. W przypadku Cutera Excel V plusem jest niezwykła wszechstronność urządzenia, dzięki czemu pacjenci na różnych etapach życia i z różnymi problemami korzystają z jego możliwości. Kolejnym, co często zaskakuje, jest bezbolesność zabiegu na tle innych metod. Pierwsze efekty widać już po pierwszej sesji, ale warto wykonać serię 4-6 zabiegów co dwa tygodnie.

Rekonwalescencja po laserze Cutera Excel V

Wielkim plusem jest możliwość niemal natychmiastowego powrotu do codziennych czynności po zabiegu. Wystarczy przez kilka dni nie drażnić skóry np. peelingami czy opalaniem bez filtra. Z uwagi na to, że unikanie słońca jest właściwie głównym wymogiem, to sezon jesienno-zimowy świetnie się nadaje na laser Cutera Excel V i rekonwalescencję po nim.

Do zabiegu laserem Cutera Excel V nie trzeba się też specjalnie przygotowywać. O ile niektóre zabiegi medycyny estetycznej wymagają nawet kilku tygodni zdrowego stylu życia przed i po, tak tu wskazane jest tylko, by nie pić alkoholu w dniu procedury. Lepiej też nie opalać się w ciągu paru tygodni przed, aby nie dopuścić do łuszczenia się skóry, które mogłoby źle wpłynąć na efekty.

Więcej na ten temat na stronie partnera merytorycznego tekstu: www.klinikamiracki.pl

Skomentuj ten materiał