granat owoc

0

Praca na magazynie w zimę nie należy do szczególnie łatwych. Wymusza to zadbanie szczególnie o garderobę, która często jest wybierana w niewłaściwy sposób. Kluczowe znaczenie ma też umiejętny dobór materiałów. Jaki ubrania robocze wybrać na zimę? Na jakie materiały zwrócić uwagę? Co więcej – jak dbać o ubranie w zimę? Czytaj dalej!

Jaki materiał ubrania?

Zima potrafi być niezwykle kapryśna – raz pada deszcz, za innym razem śnieg, a oprócz tego bardzo często wieje porywisty wiatr. Przekonał się o tym niejeden pracodawca, który zgodnie z prawem musi zapewnić każdemu pracownikowi odzież przystosowaną do warunków pracy.

Warto zdecydować się na wytrzymałą i komfortową odzież roboczą w okresie zimowym. Czy te dwie funkcje idą ze sobą w parze? Oczywiście! Szczególnie powinieneś zadbać o solidność i wygodę zwłaszcza wtedy, kiedy powierzone zadania łącznie z pogodą wystawiają Cię na łatwe uszkodzenie ubrania. W okresie zimowym to właśnie trudne warunki atmosferyczne są przyczyną licznych wypadków!

Zadbaj przede wszystkim o:

  • solidne spodnie ocieplane, które zostały wyprodukowane z grubszych tkanin. Do takich materiałów zalicza się podszewka z watoliny lub polaru,
  • kurtkę, która zadba nie tylko o ciepło, ale zapewni Ci poczucie komfortu i bezpieczeństwa. W takim wypadku warto zdecydować się na wygodny i wytrzymały polar lub softshell.
  • buty – to ta część odzienia jest najważniejsza, ponieważ czucie temperatury zaczyna się od stóp. Warto w tym wypadku zadbać o solidne buty zimowe. Przecież wiesz, że najłatwiej jest się przeziębić chodząc w niedopasowanych butach. A co z materiałem? Świetnie w tej roli sprawdzi się nubuk, który zapewni odpowiednią ochronę oraz wygodę.

Wyżej wymienione materiały znakomicie sprawdzą się w pracy w magazynie, chłodni lub w hali produkcyjnej. Są wprost idealne do pracy w niskich temperaturach!

Jak dbać o ubranie?

Wszechobecne błoto oraz trudne warunki pracy potrafią pozostawić na odzieży wiele zabrudzeń. Twoim jedynym obowiązkiem będzie zgłaszanie wszelkich usterek oraz stanu zużycia ubrania Twojemu pracodawcy (no chyba, że zakupiłeś odzież z własnej kieszeni!). W takim wypadku pamiętaj, aby kontrolować stan stroju po każdym dniu pracy

Ciuchy powinny być regularnie czyszczone oraz szyte w razie wystąpienia licznych uszkodzeń. Ubranie to w końcu Twoja najważniejsza linia obrony w wymagających warunkach! Przed ostatecznym wyborem warto poświęcić odrobinę czasu na dokładne zastanowienie się. Przeanalizuj też, czy częściej pracujesz w pomieszczeniu lub na zewnątrz. Powodzenia!

Skomentuj ten materiał