granat owoc

0

Obecnie buty ortopedyczne mają coraz większe zastosowanie.

Wszystko dlatego, że skutecznie wyrównują oraz korygują wady wrodzone dotyczące kończyn dolnych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej chodzi w takim obuwiu. Trzeba podkreślić, że na rynku mamy różne buty ortopedyczne. Jakie? Czym charakteryzują się poszczególne elementy? O tym można przeczytać w poniższym wpisie.

obuwie ortopedyczne

Flickr.com CC 2.0 Mohd Fazlin Mohd Effendy Ooi

Trzeba podkreślić, że często stosowane jest obuwie, które ma za zadanie wyrównanie skróconej kończyny dolnej. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że osoby z takimi dolegliwościami mają trudności w aspekcie pokonania nawet jednego kroku. Na szczęście mogą stosować takie właśnie buty ortopedyczne, które sprawiają, że pacjenci mają szansę normalnie funkcjonować i wykonywać rozmaite czynności – oczywiście adekwatne do ich problemów – w życiu prywatnym i zawodowym. Popularnym obuwiem jest także opcja redresyjna. Trzeba podkreślić, że ma ono rozmaite zastosowanie. Takie buty ortopedyczne między innymi korygują kształt stopy. Są używane w trakcie leczenia stopy przywiedzionej, a także końsko-szpotawej. W sklepach w takim asortymentem znajdują się również buty ortopedyczne, które są łączone z takimi elementami jak ortezy. Dlaczego? Taka kombinacja stabilizuje stawy. Istotne jest jednak, aby obuwie i ortezy były prawidłowo zestawione.

Często wybierane są także buty ortopedyczne z tak zwanym obcasem Thomasa. Na czym polega ich zastosowanie? Tego typu obuwie supinuje tyłostopie w obszarze stopy płasko-koślawej. Natomiast obuwie z odwróconym obcasem Thomasa ma rzecz jasna nieco inne cechy. Tutaj obcas podwyższono od strony bocznej. Poza tym wydłużono ten elementy do przodu. Wszystko po to, aby można było zastosować takie buty ortopedyczne w aspekcie szpotawości stępu. Ponadto są one wykorzystywane w przypadku skłonności pacjentów do skręceń stawu skokowego (dolnego).

Bardzo ważne jest to, aby nie wybierać obuwia bez konsultacji z lekarzem. Odpowiedni fachowiec dobierze buty ortopedyczne do konkretnej sytuacji i pacjenta. W razie potrzeby nakaże też konkretne wkładki ortopedyczne. Tylko wtedy można liczyć na zadowalające efekty z terapii oraz brak dyskomfortu w czasie pokonywania kolejnych metrów.

Skomentuj ten materiał