granat owoc

0

Aromaterapia jest pojęciem, które znamy, ale co tak naprawdę możemy o niej powiedzieć? Jej dobroczynne działanie na zdrowie zarówno ciała jak i ducha, jest nieocenione. Jeżeli więc jesteś ciekawy, jak zacząć swoją przygodę z aromaterapią w zaciszu własnego domu, to przyda Ci się garść informacji. Zaczynamy!

Aromaterapia – jakie olejki?

Olejki do aromaterapii wykazują działanie lecznicze i właśnie dlatego pozyskiwane są z naturalnych roślin. Możemy wyróżnić olejki do aromaterapii pozyskiwane z liści, korzeni, kwiatów, a nawet drewna, czy kory drzew. Natura obdarza nas wspaniałymi darami – warto z nich korzystać i czerpać od nich to, co najlepsze.

Aromaterapia może łagodzić wiele dolegliwości zarówno zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Wykazuje ona nie tylko właściwości zdrowotne, ale dzięki swojej niezwykle relaksującej mocy, jest chętnie i powszechnie wykorzystywana we wszelkiego rodzaju gabinetach masażu, saunach, spa.

Aby przeprowadzić proces aromaterapii we własnym domu, nie potrzebujesz kosztownego sprzętu. Niezbędny w takiej sytuacji jest kominek do aromaterapii (niektórzy używają do tego celu również dyfuzorów powietrza). Kominek składa się z dwóch części – w dolnej umieszczamy zapaloną świeczkę, w górnej zaś kilka kropli olejku rozrobionych z wodą. Sam olejek umieszczony w kominku byłby zbyt intensywny, co mogłoby pociągać za sobą nieprzyjemne skutki, takie jak ból głowy. Szeroki wybór olejków naturalnych dostaniesz w sklepie internetowym Natura Organika.

Aromaterapia – jakie olejki na co?

Różne olejki wykazują różne działanie, dlatego zanim dokonasz zakupu, warto dowiedzieć się o nich więcej. Możesz stworzyć sobie swoją małą, domową apteczkę aromaterapeutyczną, w której zgromadzisz swoje ulubione olejki.

Każda kobieta, która zmaga się z comiesięcznymi dolegliwościami bólowymi, powinna wyposażyć się w olejek różany – łagodzi on bóle menstruacyjne, a dodatkowo jego zapach wprawia w dobre samopoczucie, które również warto wzmacniać podczas tych trudniejszych dni. Nie jest to jednak jedyny olejek polecany w takich okolicznościach. Warto zastanowić się również nad olejkiem waniliowym, który wykazuje podobne działanie do różanego.

Jeżeli zmagasz się z obniżoną odpornością, skłonnością do częstych przeziębień czy infekcji dróg oddechowych, to olejek z drzewa herbacianego, mięty pieprzowej oraz z eukaliptusa, będą dla Ciebie idealne. Dzięki swojemu działaniu bakteriobójczemu będą wspierać Twoje dobre zdrowie, a dodatkowo ożywią Cię swoim intensywnym i energetyzującym zapachem.

Przechodzimy teraz do olejków, które wpłyną pozytywnie na naszą psychikę i pomogą nam się odprężyć. W przypadku depresji, problemów ze snem, lęków, idealnie sprawdzi się olejek lawendowy oraz olejek pomarańczowy. Nie ma znaczenia, czy będzie to olejek aromaterapeutyczny ze słodkiej, czy gorzkiej pomarańczy – oba wykazują powyższe działanie. Jeżeli więc czujesz, że Twój nastrój nie jest najlepszy, myśli nie dają Ci spokoju, a sen nie przychodzi pomimo leżenia w łóżku, to zainteresuj się tym dwoma olejkami – z pewnością szybko zauważysz ich dobroczynne działanie!

Skomentuj ten materiał