granat owoc

0

Czy wiedziałeś, że zaniedbane ściany mogą być groźne dla alergików? Dlaczego meble wykonane z naturalnego drewna są najlepsze? Jak powinno wyglądać bezpieczne dla atopika mieszkanie? Czytaj dalej!

Jaki materiał dla alergików?

Najistotniejsze dla alergików będą meble. To w końcu w nich przechowują ubrania wszyscy członkowie rodziny. Odzież jest regularnie prana, czego nie można powiedzieć o meblach, dlatego warto postawić tylko na naturalny materiał. Dla nadwrażliwców najlepsze będą meble wykonane z drewna, ponieważ prawdziwe drewno nie przyciąga kurzu.

O czym dokładnie mowa?

  • drewno sosnowe – drewno sosnowe wykazuje właściwości elektrostatyczne, czyli innymi słowy: nie „elektryzuje się”, a tym samym nie przyciąga kurzu i nie przyczynia się do powstania prawdziwej plagi,
  • drewno bukowe – drewno bukowe wykazuje podobne właściwości, co drewno sosnowe. Ten rodzaj również jest niezwykle popularny przy tworzeniu antyalergicznych wnętrz. Oznacza to, że chcąc utrzymać pokój osoby nadwrażliwej w czystości, nie trzeba kilka razy dziennie biegać po mieszkaniu ze ściereczką i przecierać wszystkich blatów mebli,
  • dąb – prawdziwą furorę robią ostatnio meble dębowe przyjazne alergikom. Przykładem mogą być komody oraz łóżka z litego drewna (a jakże, dębowego!). Zwróć uwagę na to, że tapicerowane drewno jest siedliskiem roztoczy oraz kurzu, więc mogą one znacznie uprzykrzyć życie uczulonych osób. Proste kształty pozbawione tkanin lub skóry są jak najbardziej na plus!

Pamiętaj, że wszelkie stoliki, szafki oraz komody muszą być naturalne, pozbawione żłobień i niepotrzebnych wzorów, przy których często stosowana jest chemia.

Jak zaaranżować mieszkanie dla alergika?

Mieszkanie przystosowane do obecności atopików powinno być przede wszystkim regularnie wietrzone i odkurzane. Same meble to niestety za mało! Czy wiedziałeś, że niebezpieczne dla uczuleniowców mogą być również ściany? Same w sobie nie są groźne, jednak mowa tutaj o grzybach i kurzu.

Zagłębienia to siedlisko nieczystości, dlatego ściany powinny być pokryte gładkim tynkiem. Na pewno też lepiej pozbyć się zasłon i firanek. Są doskonałym miejscem dla kurzu i roztoczy. Tak samo grube narzuty na łóżka – z reguły im mniej, tym lepiej, więc lepiej doceń minimalizm!

Najważniejsze jest to, abyś zwrócił uwagę na to, jak śpi osoba cierpiąca na alergię. Kaszel, chrząkanie i kichanie to widoczne znaki, że czas zareagować!

Skomentuj ten materiał