granat owoc

0

Choć przychodnie stomatologiczne spotyka się obecnie w nawet małych miejscowością, a dentystów w okolicy zazwyczaj nie brakuje, to jednak wiele osób ma poważny problem ze znalezieniem dobrego specjalisty.

Co za tym idzie, odkładają leczenie zębów miesiącami, a nawet latami, a to niestety na ogół kończy się ich usunięciem. Zamiast czekać, lepiej działać. I jak najszybciej znaleźć dentystę, który zna się na swojej pracy, ale też ma dobre podejście do pacjentów. To ostatnie może wydawać się niezbyt ważne. Jednak w praktyce okazuje się często kluczowe. Wizyta u stomatologa to bowiem dla wielu osób spory stres. Od podejścia takiego specjalisty zależy w znacznym stopniu, jak pacjent będzie się czuł na fotelu dentystycznym.

dentysta

Fot. Protetyka

Nie każdy oczekuje, że dentysta będzie wygadaną duszą towarzystwa. Niemniej jednak większość pacjentów jego gabinetu docenia przynajmniej sporadyczne komunikaty na temat postępów leczenia. Choć na ogół sami nie mogą nic powiedzieć przez umieszczoną w ich jamie ustnej aparaturę, chętnie przyjmują wiadomości o zakończeniu borowania czy czasie, jaki pozostał do końca wizyty. Sporadycznie lekarz może też opowiedzieć coś niezwiązanego z bolesnym zabiegiem. Wszystko, byle pacjent przynajmniej na chwilę zapomniał o bólu i się zrelaksował. Dzięki temu nie tylko łatwiej zniesie on obecne leczenie, ale także odważniej wróci na fotel dentystyczny w przyszłości. A to będzie już spory sukces każdego stomatologa.

Przed zapisaniem się na wizytę, spora część potencjalnych pacjentów sprawdza, jakie opinie ma konkretna przychodnia stomatologiczna. Taka strategia jest jak najbardziej uzasadniona, zwłaszcza jeżeli ktoś posiłkuje się ocenami zaufanych osób. Nie ma nic złego w tym, że dentystę, podobnie jak wielu innych usługodawców, wybiera się z tak zwanego polecenia. Konsumenci mają do tego prawo, zwłaszcza jeżeli wybrany przez nich stomatolog prowadzi prywatną praktykę. W takiej sytuacji warto sprawdzić, co o danym specjaliście mówią jego dotychczasowi pacjenci. Dzięki zdobytym w ten sposób informacjom zyskuje się większy spokój odnośnie leczenia swoich zębów. Staje się ono pewniejszą inwestycją, mniej groźne jest także widmo powrotu na dalsze leczenie czy konieczność usunięcia zaniedbanego zęba.

Skomentuj ten materiał