granat owoc

1

Większość z nas spędza większość czasu w pomieszczeniach zamkniętych, czy to w pracy, czy w domu. I chociaż powietrze w pomieszczeniach jest zwykle bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz, często nie przywiązujemy wagi do jakości powietrza, którym oddychamy. Prawda jest jednak taka, że świeże powietrze ma wiele korzyści dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego.

Dlaczego warto wychodzić na świeże powietrze?

Świeże powietrze pomaga poprawić krążenie krwi i zwiększyć poziom tlenu we krwi. Może także pomóc złagodzić stany lękowe i depresyjne oraz dodać Ci energii. Gdy poczujesz się ociężały lub zestresowany, wyjdź na zewnątrz, aby odetchnąć świeżym powietrzem. Możesz być zaskoczony, jak dobrze się wtedy poczujesz.

Większość z nas spędza większość czasu w pomieszczeniach zamkniętych, czy to w domu, w pracy, czy w szkole. Chociaż ważne jest, aby mieć bezpieczne i wygodne miejsce, które możemy nazywać swoim własnym, zbyt wiele czasu spędzonego w pomieszczeniach może negatywnie wpłynąć na nasze ogólne zdrowie. Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możemy dla siebie zrobić, jest wyjście na świeże powietrze. Świeże powietrze ma dobroczynny wpływ na nasz organizm – ułatwia oddychanie, poprawia nastrój i zwiększa poziom energii.

Dlaczego aktywność fizyczna jest ważna?

Większość ludzi wie, że aktywność fizyczna jest ważna dla zdrowia fizycznego, ale niewielu zdaje sobie sprawę, jak niesamowite korzyści ćwiczenia mogą przynieść także dla zdrowia psychicznego. Ćwiczenia fizyczne uwalniają endorfiny, które mają działanie poprawiające nastrój. Ponadto pomagają obniżyć poziom stresu, poprawić jakość snu i zwiększyć poziom energii. Dla osób zmagających się z lękiem lub depresją regularne ćwiczenia mogą być potężnym narzędziem w radzeniu sobie z objawami. Następnym razem, gdy poczujesz się przygnębiony, nie sięgaj po pilota do telewizora – idź na spacer!

Dla wielu osób myśl o wyjściu na zewnątrz i byciu aktywnym jest zniechęcająca. Wyobrażają sobie godziny spędzone na joggingu lub jeździe na rowerze, wyciskanie z siebie potu i uczucie wyczerpania. Należy jednak pamiętać, że aktywność fizyczna nie musi być forsowna, aby przynosiła korzyści. Tak naprawdę każda aktywność, która pozwala się poruszać i cieszyć świeżym powietrzem, może być korzystna dla zdrowia. Spacery, jazda na rowerze i bieganie to świetne sposoby na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, a ponieważ można je wykonywać we własnym tempie, są idealne dla osób o różnym poziomie sprawności fizycznej. Wyjdź więc na zewnątrz i ciesz się wspaniałą przyrodą.

Jeśli Twój rower stoi w zakurzonym garażu, czas na zmiany. Jazda na rowerze daje wiele radości, a dzięki bagażnikom rowerowym montowanym na haku możesz zabrać swój rower ze sobą, gdziekolwiek zechcesz (więcej o bagażnikach rowerowych na hak przeczytasz w poprzednim wpisie). Przejażdżki rowerowe nie muszą być nudne. Możesz zabrać swój rower w piękne i malownicze miejsca. Jazda na rowerze po plaży, w górach czy w mieście to świetny sposób na odkrywanie nowych miejsc. Jeśli nie masz roweru, zdecyduj się na spacer lub bieganie. Regularna aktywność fizyczna na świeżym powietrzu jest przyjemna i zdrowa. Warto korzystać z pogody w ciepłe, letnie dni. W okresie jesienno-zimowym na pewno zatęsknimy za aktywnym trybem życia!

Gdy świeci słońce i jest ciepło, trudno oprzeć się chęci spędzania czasu na świeżym powietrzu, a jest ku temu wiele powodów. Krótki spacer po parku może pomóc oczyścić umysł i zmniejszyć poziom stresu. Jeśli więc czujesz się przytłoczony lub zdołowany, wyjdź na zewnątrz, by zaczerpnąć świeżego powietrza. Może się okazać, że odrobina czasu spędzona na łonie natury to wszystko, czego potrzebujesz, aby poczuć się lepiej.

1 komentarz

  1. Jacek pisze:

    Kocham świeże powietrze. To najlepszy sposób na poprawę humoru!

Skomentuj ten materiał