granat owoc

0

Jak mawia stare przysłowie: „Jakim cię widzą, takim Cię piszą”. Tyczy się to nie tylko Ciebie samego, ale również Twojego mieszkania. Dom powinien być miejscem, w którym każdego dnia czujesz się komfortowo i masz nieskończone pokłady energii. Jak zatem odświeżyć chaotyczny wystrój? W jaki sposób można stworzyć zdrowy dom? Jak dbać o wnętrze? Wszystkiego zaraz się dowiesz!

Jak stworzyć zdrowe wnętrze?

Abyś mógł cieszyć się domowymi obowiązkami oraz odpoczynkiem po pracy, warto zadbać o stworzenie odpowiedniej przestrzeni. Jeśli planujesz gruntowny remont, to tym bardziej powinieneś zapoznać się z najnowszymi poradami wnętrzarskimi. Zdrowie to nie tylko kwestie fizyczne, ale przede wszystkim równowaga psychiczna.

Ogromny wpływ na komfort w wystroju ma:

  • oświetlenie – za zdrowe oświetlenie uważa się światło w ciepłych barwach o temperaturze barwy poniżej 3500 Kelwinów (K). Oczywiście wszystko zależy od przeznaczenia danego pomieszczenia! W miejscu pracy zaleca się światło o wartości powyżej 5000 do 6500 K. W sypialni, idealna granica mieści się w przedziale 2700 – 3500 K. Taka liczba zachowa swoje właściwości relaksacyjne – wartość „K” znajdziesz w informacjach na produkcie.
  • dobór kolorów – najczęściej wybierany jest kolor różowy, niebieski lub żółty. Te barwy ożywiają uczucia, jednak w tym przypadku wszystko zależy od Twoich preferencji. Jeśli przyjemnie czujesz się w towarzystwie ciemnych motywów, to właśnie na takie powinieneś się zdecydować
  • rozmieszczenie mebli – kto by pomyślał, co? Aby poczuć dobrą energię, najważniejsza jest symetria. Brak równowagi zaskakuje i ekscytuje. Z drugiej strony, jeśli masz dosyć codziennego odkrywania nowych rzeczy, to skup się na balansie. Ustaw meble tak, abyś bez problemu widział całe pomieszczenie. Sprawi to, że Twój podświadomy system reakcji na zagrożenia nie będzie stale napięty – dzięki temu zmniejszy się nieustanne uczucie niepokoju.

Jak dbać o porządek w domu?

Bez zadbanego domu nie może być mowy o spokoju. Dom uosabia Cię samego – jeśli nie troszczysz się o swoje mieszkanie, to pewnie tak samo wygląda Twoje życie. Ale, ale! Nikt nie mówi, że masz codziennie chwytać za odkurzacz i ścierkę! Jeśli jesteś typem leniuszka, to wyćwicz w sobie regularność. Z drugiej strony, po co czyścić swoje rzeczy, skoro można się ich po prostu… pozbyć.

I taka właśnie jest pierwsza zasada: wyrzuć wszystkie niepotrzebne przedmioty. Dotyczy to nie tylko mebli zalegających gdzieś na strychu, ale też ubrań, książek lub starych zabawek. Jednym słowem wszystkiego, czego nie używasz lub nie sprawia Ci już przyjemności. Możesz również kupić niewielkie kosze na śmieci do każdego ważniejszego pomieszczenia – takie pojemniki będą nie tylko ozdobą, ale też wyćwiczą w Tobie nawyk wyrzucania śmieci. Nieźle, co?

Skomentuj ten materiał