granat owoc

0

Wysokie tętno jest wyznacznikiem wielu problemów zdrowotnych, które da się kontrolować dzięki stałemu mierzeniu parametrów. Smartbandy przydają się szczególnie osobom starszym i tym, które chcą prowadzić zdrowy tryb życia z pomocą treningów. Jeśli chcesz zadbać o swój układ krążenia i trzymać rękę na pulsie – zainwestuj w odpowiedni sprzęt!

Do czego służy smartband?

Najprościej rzecz ujmując – jest to inteligentna opaska, która służy wielu osobom do monitorowania ich aktywności w ciągu dnia, a często nawet w ciągu nocy! Sprawdza się idealnie u osób, które trenują i zależy im na wiarygodnych pomiarach spalonych kcal, ilości przebiegniętych kilometrów oraz wykonanych powtórzeń. Czy to jedyne zastosowania?

Elektroniczne zegarki monitorują pracę serca i pozwalają na dokładną kontrolę tętna. Dzięki temu wiesz jaka wartość pojawia się w trakcie treningu. Możesz dzięki temu szybko wychwycić wszelkie nieprawidłowości oraz przekazać je lekarzowi, jeśli prowadzisz dzienniczek pomiarów. Dodatkowo zebranie tych wartości pozwoli aplikacji ocenić jakiego rodzaju i jakiej intensywności był to wysiłek.

Kolejnym zastosowaniem jest zbieranie pomiarów w trakcie snu. Jeśli masz problemy z wysypianiem się lub budzeniem w nocy – elektroniczny zegarek wskaże Ci fazy snu, długość ich trwania i jakość w porównaniu do zebranych wcześniej danych. Oprócz tego wibracjami powiadomi Cię o wiadomościach i zwróci uwagę na to, że od dłuższego czasu pozostajesz w bezruchu i powinieneś dla swojego zdrowia wstać, pójść na spacer lub poruszać się.

Jaki smartband dla seniora?

Smartbandy służą nie tylko sportowcom i wyczynowcom, ale również osobom starszym, których aktywność zdecydowanie spada, a dodatkowo muszą sprawdzać swoje parametry życiowe. Stała kontrola pozwala na poprawę stanu zdrowia, a dzięki ciągłemu monitorowaniu można bardzo szybko zgłosić lekarzowi nawet najmniejsze nieprawidłowości. Taki gadżet ułatwi Twoim bliskim dbanie o siebie i zażywanie codziennej dawki ruchu, niezbędnej do prawidłowego trybu życia.

Decydując się na zegarek elektryczny dla seniora – kieruj się odpowiednimi cechami, które nie będą utrudniały funkcjonowania. Dobrym wyborem będzie postawienie na najbardziej opływowy i ergonomiczny kształt z wyraźnym wyświetlaczem. Dobrze wiemy, że osoby starsze mają problemy ze wzrokiem i należy wybierać sprzęt posiadający odpowiednią wielkość liter oraz nasycenie barw.

Na drugim miejscu jest zdecydowanie bateria, ponieważ seniorzy niebędący zainteresowani elektroniką, nie będą chcieli co chwilę ładować sprzętu i sprawdzać ile aktualnie ma procent naładowania. Dlatego najważniejsze, aby był w stanie wytrzymać jak najdłużej bez stałego podpięcia do kabla.

Jeśli zadbasz o wszystkie wymienione cechy – nie tylko zachęcisz seniora do podejmowania wysiłku fizycznego, ale również skontrolujesz wszystkie niezbędne parametry, które należy stale monitorować pod kontrolą lekarza. Wiele osób powiela mit głoszący, że elektroniczne zegarki są przeznaczone wyłącznie dla sportowców. Jednak korzysta z nich o wiele więcej zadowolonych osób, które nierzadko chcą się zmotywować do aktywności fizycznej lub wymagają stałych pomiarów tętna.

Skomentuj ten materiał