granat owoc

0

Zabieg wszczepienia implantów jest metodą uzupełniania braków zębowych, która w diametralny sposób zmienia życie Pacjentów. Nie tylko w widoczny sposób poprawia uśmiech, ale również przekłada się na wzrost jakości innych aspektów codziennego funkcjonowania. Rozważasz poddanie się zabiegowi wszczepienia implantów? Przekonaj się, jak trzecie zęby mogą zmienić Twoje życie!

Poprawa wyglądu

Zęby są bardzo ważnym elementem wizerunku człowieka. Białe, równe i zadbane stanowią synonim młodości, zdrowia i wysokiego statusu społecznego. Każdy brak w uzębieniu negatywnie odbija się na Twojej prezencji. Utrata zębów, zwłaszcza tylnych, powoduje, że człowiek zaczyna starzeć się w ekspresowym tempie. Policzki zapadają się, a twarz traci swój dotychczasowy kontur. Jak najszybsze uzupełnienie braków w uzębieniu przy pomocy implantów zębowych pozwala odzyskać młodzieńczy wygląd i zahamować galopujący proces starzenia.

Eliminacja problemu z wymową

Zwykłe protezy często nie są wystarczająco stabilne i mogą ulegać niewielkim przemieszczeniom w jamie ustnej. To z kolei prowadzi do powstawania wad wymowy, takich jak np. seplenienie. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda wtedy, gdy luka po zębie nie zostanie wypełniona żadnym uzupełnieniem protetycznym. Problemy z wymową utrudniają zwyczajne, codzienne porozumiewanie się i stają się prawdziwym problemem w przypadku osób, które pracują głosem lub często występują publicznie. Uzupełnienie ubytków w łuku zębowym, poprzez wszczepienie implantów, pozwala pozbyć się wad wymowy. Dzięki trzecim zębom znów będziesz mógł sprawnie i swobodnie komunikować się ze światem i innymi ludźmi. Więcej ifnormacji na ten temat znajdziesz na tej stronie opisującej implanty zębów.

dentysta

Fot. Protetyka

Wygoda i trwałość

Tradycyjne uzupełnienia przysparzają wielu problemów. Pomimo starań protetyków, często nie są w wystarczającym stopniu dopasowane do indywidualnej budowy jamy ustnej Pacjenta. Powoduje to, że uciskają tkanki miękkie, przyczyniając się do ich otarć i urazów. W przypadku gdy proteza jest zbyt luźna, przemieszcza się w trakcie codziennych czynności i powoduje u jej użytkownika strach przed wypadnięciem uzupełnienia. Ponadto klasyczne protezy zębowe mają określoną żywotność i trzeba co jakiś czas je wymieniać. Implanty zębowe pozwalają się pozbyć tych wszystkich problemów. Tytanowy wszczep na stałe zrasta się z kością. Dzięki temu nie przemieszcza się, nie sprawia Pacjentowi żadnych problemów i stanowi idealny substytut naturalnego zęba — tak w wymiarze funkcjonalnym, jak i estetycznym. Możesz być pewien, że raz wszczepiony implant pozostanie z Tobą na zawsze!

Łatwiejsze spożywanie pokarmów

Osoby, którym przydarzyła się utrata zęba, często muszą na nowo nauczyć się jeść. Luka zębowa utrudnia spożywanie pokarmów i wymusza rezygnację z niektórych produktów czy potraw. Dodatkowo każdy brak zębowy powoduje nieprawidłowe rozkładanie się sił żucia. Podczas jedzenia ludzkie szczęki mogą wywierać nacisk rzędu nawet 300 kg! Nierównomierne rozłożenie tej siły prowadzi do zwyrodnień i nadmiernego ścierania się zdrowych zębów. Protezy zębowe również nie rozwiązują problemu. Często w ich zakamarkach gromadzą się resztki pożywienia, które wywołują dyskomfort i podrażnienia. Implanty zębowe przejmują funkcje zębów naturalnych i są w pełni odporne na ogromne obciążenia, jakim poddawane są zęby podczas jedzenia.

Podniesienie samooceny

Nie da się ukryć, że utrata zębów skutecznie obniża poczucie atrakcyjności i ogólną samoocenę. Osoby dotknięte stratą naturalnych zębów, często izolują się od społeczeństwa, postrzegają się w gorszych kategoriach i maleje ich pewność siebie. W skrajnych przypadkach rozległe braki w uzębieniu mogą być nawet przyczyną przewlekłej depresji. Możliwość poddania się zabiegowi implantacji, dla niektórych Pacjentów stanowi nowy początek. Łatwiej im spojrzeć w lustro, wchodzić w nowe relacje społeczne i dążyć do spełniania swoich marzeń. Implanty zębowe widocznie odmienią Twój uśmiech i pozwolą Ci zbudować pewność siebie na nowo.

Utrzymanie higieny

Osoby użytkujące zwykłe protezy, chcące właściwie dbać o dobry stan swoich pozostałych zębów, muszą włożyć wiele wysiłku w czynności związane z higieną jamy ustnej. Gromadzące się w zakamarkach resztki jedzenia prowadzą do powstawania próchnicy i chorób przyzębia. Ponadto codziennego mycia i pielęgnacji wymagają nie tylko naturalne zęby Pacjenta, ale i proteza. W przypadku implantów sprawa jest o wiele prostsza. Dbanie o nie praktycznie niczym nie różni się od troski o zwykłe zęby. Rutyna pielęgnacyjna skraca się do niezbędnego minimum i wizyt kontrolnych w gabinecie stomatologicznym. Dzięki temu możesz zaoszczędzić czas na przyjemności.

Skomentuj ten materiał