granat owoc

0

Stomatolog oprócz leczenia ubytków w zębach zajmuje się również odbudową i protetyką, czyli implantacją zębów. Jeśli ząb można jeszcze uratować, to znaczy jego korzeń nie zostanie zniszczony, wówczas stomatolog założy koronę.

A jeśli ząb zostanie całkowicie zniszczony, stosuje się już protetykę. W klinice stomatologicznej wykonywane są implanty zębowe, które pozwalają całkowicie przywrócić zarówno wygląd utraconego zęba, jak i jego funkcję.

aparat ortodontyczny

Istnieją następujące metody protetyki stomatologicznej: nieusuwalne, zdejmowane i usuwalne warunkowo. W przypadku nieusuwalnych protez najczęściej stosuje się korony, mosty, i wkładki. Zdejmowana protetyka to najszybsza i najprostsza z metod protetyki. Praktyczne protezy prawie nie różnią się od naturalnych zębów, są wystarczająco trwałe i mają stosunkowo niski koszt. Warunkowo usuwalna proteza jest najczęściej stosowana w sytuacjach, w których konieczna jest wymiana jednego zęba. Gatunek ten różni się od innych tym, że zainstalowany sztuczny ząb można łatwo usunąć przez stomatologa, ale nie można go usunąć niezależnie.

Implanty stomatologiczne

Często nie tylko osoby starsze, ale także młodzi ludzie są zmuszeni wahać się, czy się uśmiechnąć. Stomatolog zawsze stara się zapobiegać utracie zębów, ale nie zawsze możliwa jest kontynuacja leczenia. Wyjście to usunięcie i późniejsze wszczepienie zębów.

Implanty zębów to najtańszy, skuteczny, najszybszy i najmniej bolesny sposób zastępowania protez w klinice stomatologicznej. Jego istota polega na tym, że w miejsce utraconego zęba można wstawić implant zębowy innymi słowy, ząb wykonany z tytanu wszczepiony w kość, a następnie zostaje przytwierdzona korona. Tytan jest materiałem, który może być organicznie wszczepiony do szczęki, korona całkowicie zastępuje naturalny ząb, implant zębowy jest bardzo trwały i stabilny.

Zaletą zastosowania implantów stomatologicznych jest ułatwienie żucie żywności bez odczuwania obecności ciał obcych w szczęce. Decydując się na wykonanie takiej procedury w klinice stomatologicznej można liczyć na okresowy przegląd implantów zębowych, ewentualne naprawy. Każdy, kto posiada w swojej szczęce implanty nie musi wykonywać szczególnych zabiegów higienicznych wystarczy nić dentystyczna, szczoteczka i pasta do zębów.

mplanty stomatologiczne w przeciwieństwie do protetyki, uratują każdą osobę od nieprzyjemnego i nieestetycznego obowiązku okresowego usuwania protez. Praktyka pokazuje, że implanty zębów tytanowych prawie nigdy nie wywołują reakcji alergicznych, a ponadto nie zagrażają możliwym zanikiem kości szczęki. Podczas wizyty w klinice stomatologicznej stomatolog wyjaśni, że nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań do implantacji zębów, cała procedura jest wyjątkowo bezpieczna i niezawodna.

Skomentuj ten materiał