granat owoc

0

Każdy właściciel psa wie, że dopasowanie ilości pożywienia, które powinien dostawać każdego dnia, jest kwestią dość indywidualną i zależy od rasy, wielkości psa, jego wieku oraz aktywności. Trzeba zwracać uwagę na to co służy naszemu psu i na tej podstawie odpowiednio dobierać jego porcje. Jeśli więc zastanawiasz się ile powinien jeść pies? Może chcesz wiedzieć dlaczego pies je trawę, czy pies może jeść orzechy albo czy pies może jeść ziemniaki, to wszystkiego tego dowiesz się z tego wpisu!

Ile powinien pies jeść

Dlaczego pies je trawę?

Pewnie wiele razy widziałeś jak Twój pies lub jakikolwiek widziany na ulicy, je trawę. Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego to robi? Wydawało Ci się to dziwne? Odpowiedź na to pytanie jest prosta i tak naprawdę nie ma w niej zupełnie nic nadzwyczajnego. Może być tak, że pies po prostu lubi ten smak. Być może jest to kwestia tego, że próbuje w ten sposób uzupełnić brakujące składniki mineralne. Kolejnym powodem, dla którego Twój pies może jeść trawę, może być niestrawność. Kiedy pies odczuwa problemy żołądkowe, może jeść suche, ostro zakończone źdźbła, aby w ten sposób podrażnić gardło i przełyk i spowodować wymioty. Jak widzisz nie ma powodu do zmartwień, to całkowicie naturalne zjawisko, które ani nie szkodzi Twojemu psu, ani nie jest zwiastunem jakichkolwiek większych problemów.

Czy pies może jeść orzechy?

Orzechy z natury są ciężkostrawne dla ludzi i to samo tyczy się też zwierząt. Mogą spowodować ciężką niestrawność przez duża zawartość olejów, co nie służy czworonogom. Najbardziej niebezpieczne dla psów są orzechy makadamia, które to posiadają w sobie dotąd nieznaną substancję, która już nawet w niedużej ilości może powodować silne zatrucie. Koniecznie więc unikaj podawania ich swojemu pupilowi!

Czy pies może jeść ziemniaki?

Istnieje przekonanie, że pies nie powinien mieć w swojej diecie ziemniaków. Nie jest to jednak prawda, ponieważ ziemniaki podane w odpowiedniej formie dobrze wpłyną na zdrowie i dietę naszych pupili. Ziemniaki, aby bez obaw podać je psu, powinny być wręcz rozgotowane. W takiej formie nie będą dla niego w żadnym stopniu szkodliwe. Zawierają one wiele witamin, minerałów błonnika, dzięki czemu warto wprowadzić je jako dodatek do diety naszych czworonogów.

Skomentuj ten materiał