granat owoc

0

Półwysep Helski to jedna z najczęściej wybieranych wakacyjnych destynacji. Cieszy się popularnością nie tylko wśród wczasowiczów, którzy chcą wypocząć nad polskim morzem, popływać i skorzystać z kąpieli słonecznych. Hel to prawdziwy raj dla kitesurferów. Można spotkać ich przez całe lato, a nawet wcześniej, bo sezon na kite zaczyna się już w maju.

Latem kitesurferów jest na Helu mnóstwo. Można ich zobaczyć jadąc autem wzdłuż wybrzeża, bądź rowerem korzystając z malowniczej ścieżki rowerowej. Już z daleka zauważyć można kolorowe latawce unoszące się nad wodami Bałtyku.

kitesurfing

Flickr.com CC 2.0 bertknot

Co prawda w Polsce jest wiele innych miejsc, w których można uprawiać kitesurfing. Jednak Hel jest zdecydowanie najczęściej wybieranym kierunkiem.

Ta ogromna popularność wynika z kilku istotnych czynników. Po pierwsze – idealne warunki do uprawiania tej dyscypliny, zarówno jeśli chodzi o wiatr jak i wodę. Półwysep Helski to ponad 30 km wybrzeża z płytką wodą (nawet do 250 metrów od brzegu). Przy czym im bliżej Helu tym zatoka robi się głębsza. Idealne warunki wietrzne, tworzące całkiem spore fale umożliwiają ćwiczenie różnego rodzaju efektownych trików. Do tego czyste, piaszczyste dno.

Nic dziwnego więc, że takie warunki wykorzystali instruktorzy zakładając tu liczne bazy i szkoły pływania na desce z latawcem. Na całym Półwyspie Helskim jest ich co najmniej kilkanaście, zlokalizowane są na całej długości półwyspu – w Chałupach, Jastarni, Juracie itp.

Każdy kto chce zrobić kurs kitesurfingu Hel wybierze jako jedną z pierwszych opcji do rozważenia. Wybór jest ogromny – można wybrać kurs indywidualny bądź uczyć się w grupach. Można skorzystać z pełnej oferty zorganizowanego wypoczynku lub wykupić tylko lekcję kite’a przy okazji wypoczynku nad morzem. Znajdą tu coś dla siebie zarówno osoby początkujące jak i te, które chcą podnieść swoje umiejętności. Jednym słowem dla każdego coś dobrego.

Hel ogólnie jest bardzo lubianym miejscem letniego wypoczynku Polaków. Gdy myślą o wypadzie nad morze często pojawia się właśnie Półwysep Helski. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z lekcji przy okazji wakacyjnego urlopu nad Bałtykiem.

Jeśli i wy wybieracie się tego lata nad polskie morze skorzystajcie z możliwości przeżycia niesamowitej przygody i spróbujcie dyscypliny, która pochłonie was całkowicie, dostarczy emocji i wrażeń i zapewni wspaniałe wspomnienia na resztę roku.

Skomentuj ten materiał