granat owoc

0

Kolce do biegania to akcesorium podstawowe w przypadku biegaczy. Dlaczego? Zapewniają przecież odpowiednia przyczepność oraz dynamikę. Poza tym pozwalają sobie radzić w trudnych warunkach. To od nich w dużej mierze zależy prawidłowe odbicie stopy od podłoża, a tym samym uzyskana prędkość. Pozostaje jednak pytanie, jak je wybrać? Spieszymy z odpowiedzią.

Buty do biegania z kolcami – przede wszystkim bezpieczeństwo!

buty do biegania

Fot. Andrey Zverev CC 2.0 z Flickr.com

Biegacze, którzy startują na stadionowych bieżniach lub też uwielbiają biegi przełajowe doceniają kolce do biegania. Dlaczego?

– To rozwiązanie, które zapewnia im przede wszystkim bezpieczeństwo. Kolce gwarantują maksymalną przyczepność, wpływają na prędkość oraz osiągane wyniki. Dzięki nim biegacze nie tracą cennego czasu na łapanie równowagi. Kolce idealnie sprawdzają się na bieżniach, ale również w terenie. Są wręcz nieocenione, gdy należy pokonać jakiś dystans na oblodzonym podłożu. Warto wiedzieć, że jeśli używamy kolców do biegania, nasze mięśnie mniej będą się męczyć. – dodaje ekspert ze sklepu allsports.pl.

Korki do biegania – w co celować?

Korki do biegania możemy kupić jako buty z przytwierdzonymi na stałe kolcami lub też takie z wymiennymi.

– Zużyte kolce, które nie spełniają swojej funkcji można wymienić i tym sposobem dalej trenować w tych samych butach. Warto pamiętać o tym, by stawiać na rozwiązania z najwyższej półki – tylko renomowani producenci mogą zagwarantować nam jakość i trwałość. A to przecież dla każdego sportowca niezwykle ważne kryteria wyboru. – dodaje nasz rozmówca ze sklepu allsports.pl.

Wybór do biegania od bardzo dawna spędza sen z powiek trenujących tę dyscyplinę sportu. Nic dziwnego, dobre buty do biegania muszą być wygodne, gwarantować odpowiednią przyczepność i stabilizować stopę. A jeśli chodzi o bieganie w trudnych warunkach, to nie ma lepszego wyboru niż kolce do biegania.

Skomentuj ten materiał