granat owoc

2

Spędzasz wiele godzin, siedząc za biurkiem? Ma to negatywny wpływ na Twoje zdrowie. Brak aktywności w ciągu dnia utrudnia koncentrację i przyswajanie nowych informacji. Zadbaj o swoją formę i zobacz, dlaczego sport to zdrowie.

Jakie korzyści wynikają z aktywności fizycznej?

Zadbaj o swoją sylwetkę. Jeśli marzysz o zredukowaniu swojej wagi, oprócz diety zdecyduj się także na aktywność fizyczną. Regularne ćwiczenia przyśpieszą redukcję tkanki tłuszczowej oraz pomogą Ci wymodelować sylwetkę. Osoby, które są zadowolone ze swojej wagi, nie są zwolnione z uprawiania sportu. Ruch wpływa pozytywnie na postawę – pamiętaj!

Następną korzyścią wynikającą z podejmowania aktywności fizycznej jest poprawa koncentracji oraz polepszenie wydajności umysłowej. Sport da Ci też poczucie satysfakcji, ponieważ z czasem poprawiają się Twoje osiągi. Poprawia to samoocenę i nastrój. Podczas ćwiczeń wydziela się serotonina, która jest odpowiedzialna za poczucie szczęścia, a dodatkowo ruch ułatwia radzenie sobie z negatywnymi emocjami. Lekarstwo na wszystko, prawda?

Trenując, zmniejszasz ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych, takich jak: zawał serca, choroba wieńcowa, miażdżyca, cukrzyca czy otyłość. Schorzeń, których możesz uniknąć, dbając o swoją formę, jest znacznie więcej!

Aktywność fizyczna jest niezwykle istotna dla osób w każdym wieku. Najmłodszym pomoże w przyswajaniu wiedzy oraz zapamiętywaniu, dzięki temu poprawią wyniki w nauce. Osoby starsze, które dbają o odpowiednią aktywność hamują rozwój procesów demencyjnych.

Jak rozpocząć przygodę ze sportem?

To bardzo proste! Zamiast codziennie rano stać w korku, wsiądź na rower. Dotrzesz do celu szybciej, oszczędzisz sobie frustracji, a regularna jazda poprawi Twoją wytrzymałość i zwiększy wydajność układu oddechowego.

Pamiętaj, że najgorsze co możesz zrobić to nie podjąć żadnej aktywności. Spośród tylu możliwości na pewno znajdziesz coś dla siebie! Bieganie, joga, a nawet wspinaczka skałkowa. Próbuj wielu dyscyplin, a na pewno odkryjesz idealną dla siebie!

2 komentarze

  1. Aga pisze:

    Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna. Osoby, które się nie ruszają w ogóle i jeszcze do tego mają pracę siedzącą to mają bardzo wolny metabolizm.

  2. Kamil pisze:

    Ja tam dwa razy w tygodniu chodzę na siłownię i mi wystarczy hehe

Skomentuj ten materiał