granat owoc

0

Coraz więcej osób cierpi na krótkowzroczność, ma to związek z faktem, że współcześnie ludzie dużo czasu spędzają przed ekranami komputerów i tabletów. Zdarza się, że oczy nie dostają nawet chwili wytchnienia w ciągu dnia, przez co wzrok staje się coraz gorszy i wymagający specjalnego traktowania (w tym noszenia okularów). Chciałbyś pozbyć się swojej krótkowzroczności? Jest na to sposób!

Czym jest krótkowzroczność?

Krótkowzroczność, inaczej nazywana miopią, to wada wzroku, która dotyka bardzo dużą liczbę osób. Dowiedziono, że ponad miliard ludzi cierpi na tego typu zaburzenie, z czego większość z nich nie odwiedza okulisty regularnie, ignorując leczenie. Za miopię odpowiadają zarówno czynniki genetyczne, jak i środowiskowe. Duży wpływ na pogorszenie wzroku ma obecnie obowiązujący tryb życia – dużo czasu spędza się przed ekranami, które znacznie męczą i wysuszają oczy. Przy krótkowzroczności dochodzi do sytuacji, w której obraz nie powstaje bezpośrednio na siatkówce oka, a przed nią, najczęściej jest to spowodowane zbyt długą gałką oczną.

Objawy krótkowzroczności

Jak sama nazwa wskazuje, osoby z krótkowzrocznością widzą „krótko” – czyli z bliska. Przedmioty położone daleko oczu są nieostre i bardzo rozmazane. Zaawansowanie wady ma wpływ na to, jak daleko można widzieć, im poważniejsze zaburzenie, tym mniejszy jest zasięg widoczności. Żeby widzieć trochę lepiej, osoba cierpiąca na miopię mruży oczy, a dzięki delikatniejszemu rozproszeniu światła, obraz staje się wyraźniejszy. Dodatkowo może dochodzić do tego ból głowy i uczucie zmęczenia oczu, które często występuje przy wadach wzroku.

Leczenie krótkowzroczności – czy można z tego wyjść?

Bez wątpienia każdy chciałby widzieć wyraźnie, bez konieczności noszenia okularów, lub soczewek. Jednak czy jest możliwość całkowitego wyleczenia się z krótkowzroczności? Oczywistym wyjściem są okulary, które natychmiast poprawiają widoczność, jednak nie wszystkim podoba się takie rozwiązanie. Niektórzy chcieliby móc chodzić bez nich, ponieważ nie przepadają za tym, jak wyglądają. W zamian tego można postawić na soczewki, które niestety również mają swoje wady. Czy istnieje jakiś sposób na to, żeby inaczej poprawić swoją sytuację?

W dzisiejszych czasach, gdy technika rozwija się w błyskawicznym tempie, możliwości na rozwiązanie problemu krótkowzroczności jest coraz więcej. W grę wchodzą już różnorodne operacje chirurgiczne, które skutecznie poprawiają wzrok. Mowa oczywiście o zabiegach laserowych mających na celu korekcję wzroku – to bezpieczna metoda, która cieszy się coraz większą popularnością, głównie ze względu na swoją skuteczność.

Skomentuj ten materiał