granat owoc

0

Kawa bezkofeinowa – każdy z pewnością słyszał to określenie, ale czy zastanawiałeś się kiedyś, skąd tak naprawdę się ona wzięła i w jakim celu? To świetna alternatywa dla osób, które kochają smak kawy, ale z pewnych powodów – czy to zdrowotnych, czy jakichkolwiek innych, nie mogą sobie pozwolić na jej spożywanie w ilościach, w których chcą. Z tego artykułu dowiesz się, jak kawa bezkofeinowa wpływa na nasz organizm i czy posiada jakiekolwiek właściwości pobudzające, tak jak kawa kofeinowa? Przeczytaj!

kawa bezkofeinowa

Czy kawa bezkofeinowa wypłukuje magnez?

Kawa bezkofeinowa, pomimo swojej nazwy, nie jest całkowicie pozbawiona kofeiny, ale posiada jej znikomą ilość (dopuszczalne 0,1g kofeiny na 100g kawy). Kawa bezkofeinowa nie jest obecnie szczególnie popularna, lecz zmienia się to wraz z upływem czasu. Warto zaznaczyć, że kawa bezkofeinowa nie jest odrębnym gatunkiem kawy – to typowa kofeinowa kawa, którą pozbawia się kofeiny w wyniku przeprowadzanych procesów.

Co w przypadku tak słynnego stwierdzenia, jakim jest ”wypłukiwanie magnezu” przez kawę? Czy kawa bezkofeinowa również nas na to naraża? Po pierwsze nie ma tutaj miejsca ”wypłukiwanie” a utrudnione wchłanianie się magnezu. Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, że kawa bezkofeinowa ma naprawdę duże pokłady magnezu i jest jego dobrym źródłem. Jest również bogata w witaminę B2, B3, czy potas, co bez wątpienia czyni z niej wartą uwagi.

Czy kawa bezkofeinowa pobudza?

Prawda jest taka, że kawa bezkofeinowa ma znacznie ograniczone zdolności pobudzające, lecz nie jest ich pozbawiona. Jeżeli wypijesz kilka filiżanek kawy bezkofeinowej, to śladowe ilości kofeiny sprawią, że będziesz mógł poczuć się tak, jakbyś przykładowo wypił jedną filiżankę tradycyjnej kawy z kofeiną. Jeżeli zależy Ci, żeby w stu procentach pozbyć się kofeiny w swojej diecie, to zamiast kawy bezkofeinowej, powinieneś zdecydować się na zbożową, która to otuli Cię swoim delikatnym smakiem i mocą witamin i minerałów, ale za to nie pobudzi Cię, nie podniesie Ci ciśnienia i nie wywoła innych niepożądanych skutków, jakie wywołuje u Ciebie kawa.

Kawa bezkofeinowa to zdecydowanie produkt, którym warto się zainteresować, jeżeli normalna, tradycyjna kawa z kofeiną ma na Ciebie zbyt duży wpływ lub z jakichkolwiek powodów powinieneś całkiem ją wykluczyć lub ograniczyć jej spożywanie. Zainteresuj się sposobami dekofeinizacji kawy i wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada. Znajdź swoją ulubioną bezkofeinową kawę i ciesz się jej subtelnym smakiem oraz właściwościami każdego dnia!

Skomentuj ten materiał