granat owoc

0

Wiele osób zastanawia się, które suplementy są najlepsze dla osób uprawiających intensywnie sport. Warto tutaj powiedzieć, że kreatyna jest substancją, która pozwala w naturalny sposób zwiększyć wydajność treningową i osiągnąć lepsze wyniki na siłowni.

Substancja ta zwykle nie ma działania niepożądanego. Jest ona uważana za bezpieczny suplement, który służy do zwiększania masy mięśniowej. Ważne wiedzieć, że ta substancja dla masy może być stosowana jako środek zwiększający proces tworzenia się białek w organizmie. Z drugiej strony hamuje ona katabolizm, który znacznie zmniejsza degradację mięśni po treningu, a w konsekwencji zwiększa ich wzrost.

mężczyzna

Na fotografii umięśniony mężczyzna

Generalnie wystarczy kilka dni stosowania kreatyny, aby zwiększyć mięśnie dzięki napływowi większej ilości wody i składników odżywczych. Odpowiednia suplementacja kreatyną pozwala na uzyskanie jednego kilograma beztłuszczowej masy ciała w jednym cyklu przyjmowania. Z drugiej strony, wzrost procesów anabolicznych w mięśniach pozwala na podniesienie większej ich wagi. Jest to przydatne zarówno na siłowni, jak i w sportach rekreacyjnych, które wymagają największego wysiłku. Suplement ten zapewnia również, że do mięśni wpływa więcej krwi, dzięki czemu są one odpowiednio odżywione. Ponadto, kreatyna wpływa na mięśnie całego organizmu, co przy odpowiednim treningu może zwiększyć ogólną sprawność fizyczną. Rozpuszcza się ona w wodzie i może być dodana do innego suplementu białkowego. Jego zaletą jest to, że na ogół zawiera całą substancję czynną i jest tańsza od kreatyny w tabletkach. Większość zawodowych sportowców wybiera tę formę przyjęcia. Z drugiej strony, tabletki kreatynowe mają tę zaletę, że mogą być szybko przyjmowane podczas treningu.

Suplement ten, podobnie jak inne odżywki w postaci tabletek, jest zawsze nieco droższy. Aby zapewnić odpowiednią ilość substancji czynnej, konieczne są większe inwestycje niż w tani proszek. Tabletki lub kapsułki zawierające dużą dawkę tej substancji mogą być jednakże trudne do połknięcia. Kreatynę zaleca się przyjmować w dawce 1 grama na 10 kg masy ciała sportowca, dwa razy dziennie. Najlepiej jest przyjmować z białkiem i węglowodanami. Wielu trenerów zaleca cykliczne przyjmowanie kreatyny.

Skomentuj ten materiał