granat owoc

0

Dobry cholesterol, nie jest zły – mówimy tu jednak o cholesterolu HDL, który w porównaniu do LDL, ma dobroczynny wpływ na nasz organizm i pomaga likwidować nadmiary tego drugiego. Organizm ludzki bez cholesterolu nie potrafi funkcjonować, nawet tego złego – musi być on jednak na odpowiednim poziomie. Podwyższony cholesterol poważnie zwiększa ryzyko wystąpienia zawału serca. Dzięki tym 5 codziennym nawykom, obniżysz cholesterol skutecznie!

1. Jedz 5, małych ( i odpowiednio zbilansowanych) posiłków dziennie

śniadanie

Fot. Flickr.com Manolo Gómez

Niby wszyscy wiemy, że powinniśmy jeść 5 porcji warzyw i owoców dziennie, a mimo wszystko, mało kto kieruje się tą zasadą. Owoce jedz na pierwsze dwa posiłki (mają dużą zawartość cukru), a warzywa suto dokładaj do wszystkich 5 Twoich posiłków. Jedz mniej, a częściej, a Twoje ciało nie będzie odkładało zapasów na później.

2. Ogranicz tłuszcze w codziennej diecie

Bezpośrednią przyczyną gromadzenia się w organizmie nadmiernej ilości cholesterolu, są tłuszcze. Pełne złego tłuszczu może być mięso, masła, śmietany, majonezy, fast foody i słodkie i słone przekąski – dlatego ograniczaj go, zastępuj tym zdrowym (z oliwy z oliwek, morskich ryb, orzechów), czytaj uważnie etykiety i zwiększaj swoją wiedzę o zdrowym stylu życia.

3. Ćwicz przynajmniej 45 minut dziennie lub spaceruj

Zmagazynowany tłuszcz w organizmie usunie nie tylko zdrowa dieta, ale i aktywność fizyczna. Ma ona tak dobroczynny wpływ na nasz organizm i samopoczucie, że nie trzeba do niej przekonywać – znajdź aktywność, która będzie Ci się podobała. Spaceruj, biegaj, ćwicz, zapisz się na jogę, taniec, siłownię – cokolwiek wybierzesz, będziesz żył dłużej.

4. Rób regularne badania i mierz efekty

Profilaktyka to podstawa dbania o zdrowie. Jeśli Twoje badania wskazały na zwiększony poziom złego cholesterolu LDL i nadmiar trójglicerydów we krwi, zmień swoje codzienne nawyki, ale pamiętaj również o regularnych badaniach i kontroli wagi. Stawaj na wagę codziennie, aby przypominać sobie swój cel, znaj swoje wymiary, a za pół roku, powtórz morfologię i oceń skuteczność swoich działań.

5. Wspieraj swój organizm

Korzystaj z naturalnych herbatek oczyszczających (np. z czystka) i korzystaj z leków i suplementów, które wspierają Twój organizm w walce z cholesterolem, takich chociaż jak vitabuerlecitin. Wszechstronne wsparcie Twojego zdrowia to gwarancja lepszego samopoczucia i poprawnych wyników badań w przyszłości.

nota

Skomentuj ten materiał